700 kişilik istihdam sağlanacak

Dünya devleri arasında gösterilen Arçelik, Beylikdüzü'nde bulunan fabrikasını Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’ndeki eski Profilo Telra Fabrikasına taşıyacağı öğrenildi.

700 kişilik istihdam sağlanacak
banner301

Fabrikanın, buraya taşınmasının ardından en az 700 kişilik istihdam sağlaması bekleniyor.

banner287
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde şuan kurulu bir fabrikası bulunan ve Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) her yıl açıkladığı “Türkiye’nin En Büyük 1000 İhracatçı Firması” listesinde Çerkezköy’den en çok ihracat yapan firması olan Arçelik, geçtiğimiz Nisan ayında 1983 yılından bu yana üretim yaptığı İstanbul Beylikdüzü'ndeki fabrikasını Çerkezköy'e taşıma kararı aldığını duyurmuştu.
Taşınma için yeni yer arayışlarını da sürdüren Arçelik, 2008 yılında kepenk kapatan Profilo Telra’nın ÇOSB’deki fabrikasını satın alarak taşınmayı planladığı öğrenildi. Yapılacak tadilat işlemlerinin ardından Arçelik’in ÇOSB’deki ikinci fabrikasının 31 Mart 2018’e kadar taşınması bekleniyor.
 

700 KİŞİLİK İSTİHDAM

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler, Arçelik fabrikasının bölgede en az 700 kişiye istihdam sağlayacağını ifade ederek, Arçelik’in yan sanayi fabrikasının da ÇOSB’de yer alacağını da söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306