8. grup için tekrar seçim kararı

Çerkezköy İlçe Seçim Kurulu, 12 meslek grubunda yapılan Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası seçiminin 8. meslek grubu oylamasını yapılan itiraz üzerine yenilenmesine karar verdi.

8. grup için tekrar seçim kararı
banner301

Çerkezköy Bakış-Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası meslek grupları seçimi geçtiğimiz 1 Nisan günü yapılmıştı. Kesin olmayan sonuçlara göre sarı listenin adayı Süleyman Kozuva 10 meslek grubunu, mavi listenin adayı Rahmi Yılmaz ise 2 meslek grubunu kazanmıştı. Seçimin galibi ise sarı liste olmuştu.
Mavi listenin 8 meslek grubu meclis üyesi adayı Murat Bakıral, sınırlı yetkiye sahip olan kişilerin imza sirküsü ile oy kullandığını, ayrıca işaretli olan oy pusulalarının geçersiz sayıldığından seçilemediğini belirterek Çerkezköy İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’na müracaat ederek ilgili meslek grubu seçiminin yenilenmesini talep etti.

banner287
Bunun üzerine İlçe Seçim Kurulu, yaptığı inceleme sonucunda ‘tescil talepnamesi’ adında belge ile bir üye temsilcisinin oy kullanıldığını tespit etti. Bu durumunda seçim sonucuna etki edebileceğini değerlendirilen İlçe Seçim Kurulu, Bakıral’ın itirazını kabul etti.
Buna göre Çerkezköy İlçe Seçim Kurulu sadece 8. Meslek grubu seçimlerinin 6 Mayıs 2018 Pazar günü yenilenmesine karar verdi. Bu karara ise İl Seçim Kuruluna itiraz yolunun açık olduğu ifade edildi.
 

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306