800 aileye Hoş Geldin Bebek ziyareti

‘Hoş Geldin Bebek Projesi’ Çerkezköy’ün tüm mahallelerinde uygulanıyor.

800 aileye Hoş Geldin Bebek ziyareti
banner301
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Belediyesi’nin Mart ayında başlattığı ‘Hoş Geldin Bebek’ projesi sürüyor. Belediye Sosyal Yardım İşleri organizasyonunda haftanın her günü yeni doğan çocukların aileleri ziyaret edilerek ailelere battaniye, çocuk bezi, şampuan, biberon-emzik, pudra-sabun ve aşı kartından oluşan çocuk seti hediye ediliyor.

PROJE SÜRÜYOR

Belediye Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün organizasyonunda yürütülen proje kapsamında ikameti Çerkezköy’de olan ailelere yeni doğan bebekleri için ziyarette bulunuluyor. Haftanın her günü aileler ziyaret edilerek battaniye, çocuk bezi, şampuan, biberon-emzik, pudra-sabun ve aşı kartından oluşan çocuk seti hediye ediliyor.

“ORTALAMA 30-50 AİLEYE ZİYARETTE BULUNUYORUZ”

Belediye Sosyal Yardım İşleri Müdürü Kenan Çetin, yeni doğan bebeklerle ilgili İlçe Nüfus Müdürlüğü’nden edindikleri bilgi çerçevesinde haftalık programlarını belirlediklerini söyledi. Haftada 30-50 arasında aileye ziyarette bulunduklarını anlatan Çetin “Ziyaretlerimizde aileleri tebrik ederek, bebek setini kendilerine hediye ediyoruz. Şimdiye kadar yaklaşık 800 aileye ziyarette bulunduk.” dedi.  

BEBEK SETİ HEDİYE EDİLİYOR

Ailelere hediye edilen bebek setinin içerisinde Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ın da mesajı yer alıyor. Başkan Akay’ın mesajında şu ifadeler yer alıyor: “Türkiye’nin hatta dünyanın en güzel en sevimli sanayi ilçelerinden birisi olan Çerkezköy’de dünyaya gözlerini açtın ve ne mutlu ki, artık aramızdasın. Sevgili minik hemşehrim, öncelikle; yaşamın boyunca sağlıklı, mutlu, huzurlu ve bereketli bir hayata temenni ediyorum.
banner287

ÇERKEZKÖY’ÜN TARİHİ ANLATILIYOR

Dünya’ya gözlerini açtığın güzel şehrimizden sana biraz bahsetmek istiyorum. Burası 1877-1878 Osmanlı-Rus savaşından sonra kurulmuş ve buraya Çerkezler yerleştirilmiştir. Çerkezler, kısa süre sonra bölgeyi terk etmişler ve Bulgaristan’dan gelen göçmenler buraya yerleşerek bugünkü yerli halkı oluşturmuşlardır. Yıldırım Beyazıt’ın Ankara Meydan Savaşı’nda Timur’a yenilip esir düşmesinden sonra şehzadeler arasında taht kavgası başlamıştır. Edirne’de bulunan en büyük şehzade Süleyman Emir’in kardeşi Musa Çelebi’ye mağlup olması üzerine Edirne’den İstanbul’a sığınmak üzere 15 kişilik mahiyeti ile kaçarken, Çerkezköy’de kardeşi Musa Çelebi’nin adamları tarafından katledilmiştir. Şimdiki Atatürk İlkokulu’nun bulunduğu yere gömülmelerinden sonra, yine kardeşi Mustafa Çelebi tarafından, Süleyman Çelebi’nin mezarının bulunduğu yere türbe yaptırıldığı, bu nedenle Çerkezköy’ün eski adının Türbedere olduğu bilinmektedir. 1912 yılına kadar mevcut olan türbe ve civarındaki 15 kadar mezar, Balkan Harbi’nde 9 ay Bulgarlar’ın işgalinde kalarak işgalci Bulgar askerleri tarafından yıkılara talan edilmiştir. Çerkezköy İlçesi 29 Ekim 1922’de düşman işgalinden kurtarılmış, 1 Nisan 1938’e kadar Saray İlçesine bağlı bucak merkezi iken bu tarihte ilçe olmuştur.

“ÖNEMLİ HAMLELER YAPILIYOR”

Yeni doğduğun bu günlerde, ilçemiz önemli hamleler yapıyor, ilk önce modern Çerkezköy halkına yakışan bir Belediyecilik anlayışı ile tüm Trakya Bölgesi’ne örnek olan daha sonra Türkiye’nin örnek aldığı bir vizyonla yola çıkarak 2015-2019 yıllarını kapsayan stratejik plandaki hedeflerini gerçekleştirerek projelere, yatırımlara büyük
başarılara imza atıyor.

“HAYIRLI ÖMÜRLER DİLİYORUM”

Bu güzel ilçede, senin sağlılı ve mutlu yaşaman için bütün gücümüzle çalışarak, tüm hak ve özgürlüklere saygı duyan, en birincil amacı halka hizmet olan, yenilikçi, teknolojiyi benimseyen ve çevreci, sosyal Belediyecilik anlayışının tüm Belediye çalışanlarıyla benimsemiş ve çözüm odaklı, uzun süreli planlamayla sürdürülebilirliğinin önemini kavramış, halkın memnuniyetini en başta tutan, konuşan değil dinleyip hizmet eden, açık kapı sloganı ile kapısı Çerkezköy halkına 7 gün 24 saat açık olan Belediye ilkesiyle hareket ederek; Bizi her zaman anmanı, hatırlamanı dilerim. Sen de bulunduğun günden çok daha iyi bir gelecek kurmak için çaba harca! Sen de senden sonrakilere umut dolu bir mektup bırak! Annenin, babanın, şehrinin ve ülkenin kıymetini bil. Allah’tan hayırlı uzun ömürler dilerim.”

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459