AB’den 4 okula 250 bin Avro

Avrupa Birliği projesi kapsamında Çerkezköy’deki 4 okula toplam 250 bin avro hibe verildi.

AB’den 4 okula 250 bin Avro
banner301
Çerkezköy Bakış - 3 okulun projesi sona ererken son olarak Kızılpınar Çok Programlı Anadolu Lisesi’nin koordinatörlüğünü yaptığı projede Çerkezköylü öğrenciler önce İtalya daha sonra Hollanda’ya gidecekler.Avrupa Birliği projesi kapsamında verilen hibe ile Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi, Türk Tekstil Vakfı ve Mesleki Eğitim Merkezi aldıkları hibe il projelerini tamamlarken Kızılpınar Çok Programlı Anadolu Lisesi’nin projesinin tamamlanması bekleniyor.

YURT DIŞINA ÇIKACAKLAR

banner287
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, Türk Tekstil Vakfına 75 bin avro, Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi’ne 10 bin avro, Mesleki Eğitim Merkezi’ne 85 bin avro ve Kızılpınar Çok Programlı Anadolu Lisesi’ne ise 64 bin avro hibe verildi. Tamamlanan projeler kapsamında Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi Hırvatistan’a, Türk Tekstil Vakfı Litvanya, Mesleki Eğitim Merkezi de İtalya’ya giderek proje geliştirdi.

İTALYA’YA GİDİLECEK

Proje kapsamında Trabzon ve Sakarya’dan bir Endüstri Meslek Lisesi ile beraber İtalya’nın Rimini kentine giderek ‘Endüstriyel Otomasyon’ hakkında proje geliştirecek. Kızılpınar Çok Programlı Anadolu Lisesi’nin koordinatörlük yaptığı bu projenin son araştırma ülkesi Hollanda olacak.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
AB proje
AB proje - 1 yıl Önce

proje yapsan ne olacak sanki kıymet biliyorlar ...

SIRADAKİ HABER

banner265

banner455

banner306

banner454