Acısı yüreğimizde yaşıyor

DSP Çerkezköy İlçe Teşkilatı, Gazeteci- Yazar Uğur Mumcu’nun ölüm yıl dönümüne ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Acısı yüreğimizde yaşıyor
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - DSP Çerkezköy İlçe Teşkilatı, Gazeteci- Yazar Uğur Mumcu’nun ölüm yıl dönümüne ilişkin yazılı açıklama yaptı.
“YÜREĞİMİZDEKİ ACI HALA GEÇMEDİ’’
Uğur Mumcu’yu kaybetmenin acısının hala geçmediğini ifade eden Mevlüt Tapancı, “Mumcu cinayeti gerçek anlamda çözülemediği için toplum olarak aldığımız yara, hem hepimizi sarsmakta hem de hukuk devleti kavramına ilişkin sorgulamaları gündemde tutmaktadır. Mumcu’nun dediği gibi ‘Hukuk devletinin zedelendiği her ülke, kargaşalarla, zorbalıklarla, diktatörlüklerle karşılaşmak yazgısı ile karşı karşıyadır. Hukuk devleti, bireylerin olduğu gibi sendikaların, partilerin ve kurumların ortak güvencesidir.’’ İfadelerine yer verdi.
banner287
“ESERLERİ GAZETECİLİĞİ AŞILAYACAK’’
“Uğur Mumcu’nun bıraktığı eserler yeni kuşaklara azmi, kararlılığı, araştırmacılığı, gerçek gazeteciliği ve gerçek demokratlığı aşılayacaktır.’’ Diyen Tapancı, ifadelerinde şunlara yer verdi: “Uğur Mumcu eserleriyle toplumumuzu hep aydınlatacaktır. Mumcu’yu ölüm yıldönümünde bir kez daha rahmetle ve saygıyla anıyor, onun hedeflediği aydınlık ve demokrat bir Türkiye’de yaşamak için hepimize büyük görevler düşüyor. Mumcu’nun bıraktığı bayrak, onun izinden yürüyenlerde asla yere düşürülmeyecektir.’’

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 13:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306