ADD’ye anlamlı bağış

Çerkezköy’e Gönül Verenler Derneği Başkanı Murat Akay, dün saat 14.00’da Atatürkçü Düşünce Derneği Çerkezköy Şubesi’ne ziyarette bulundu.

ADD’ye anlamlı bağış
banner301
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy’e Gönül Verenler Derneği Başkanı Murat Akay, Çerkezköy Atatürkçü Düşünce Derneği Şubesi’ne Atatürk ile ilgili 100’ü aşkın kitap bağışında bulundu.

KİTAP BAĞIŞINDA BULUNDU

Murat Akay’ıın ziyaretinde Atatürkçü Düşünce Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Dündar Orhan ile ADD Çerkezköy Şubesi yönetiminden Aynur Tutku, Vahdettin Tan ile İlhan Temur hazır bulundu. Ziyarette Murat Akay, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili 100’den fazla kitabı, ADD Çerkezköy Şubesi Yönetimi’ne teslim etti.

ORHAN TEŞEKKÜR ETTİ

Dündar Orhan ile dernek yönetim kurulu üyeleri ziyarette yaptığı konuşmada duyarlı davranışı için Çerkezköy’e Gönül Verenler Derneği Başkanı Murat Akay’a teşekkür etti.

banner287
“KİTAPLAR KİTAPLIKLARDA DURMAK İÇİN DEĞİL”

Dündar Orhan, “Kitaplar kitaplıkta durmak için değil, insanların çağdaşlaşması ve bilgi sahibi olmaları için basılmıştır. Kesinlikle bir kenara atılıp unutulmamalıdır. Bu durumlara kitap okumamaktan, Atatürk milliyetçiliğinden ve cumhuriyetimizin temel ilkelerinden uzaklaşmamız sonucu geldik. Keşke bu kitaplar tüm toplum tarafından okunsaydı da bu durumlara gelmeseydik. En azından bundan sonra bu kitapları vatandaşlarımızın okumasını sağlamayı temenni ediyoruz.” dedi.

“HERKES OKUMAK İÇİN ALABİLİR”

Dündar Orhan, dernekteki kitaplardan vatandaşların istedikleri zaman alabileceğini belirtti. Orhan ayrıca Atatürk’ün yaşamında kitap okuma alışkanlığının ileri seviyede olduğunu söyleyerek “En çok yaptığı şey ne diye sorarsanız. Eminiz ki kitap okumasıdır.” diye konuştu.

“TEMEL UNSUR ATATÜRKÇÜLÜK”

Çerkezköy’e Gönül Verenler Derneği Başkanı Murat Akay konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Atatürk ilke ve inkilapları olmadan Türkiye bir bütün olamaz. Ve biz bu yolda tüm varlığımızla devam edeceğimizi en başından beri belirtiyoruz.Hem Atatürkçü Düşünce Derneği’nin hem de toplumumuzun bu eserlerden yararlanmasını istiyorum.Aile yadigarı olan 100’ü aşkın Atatürk ile ilgili eserleri gönül rahatlığıyla derneğimize teslim etmekten gurur duyuyorum. Kitap katkılarımız devam edecek.” dedi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner455

banner306

banner454