Adliye Sarayı 10 ay içinde tamamlanıyor

İstasyon Mahallesi’nde yapımı devam eden Adliye Sarayı’nın inşaatı hızla yükselmeye devam ediyor. Adliye Sarayı’nın yapımını üstlenen Serkan İnşaat Firması yetkilileri, işi bitirme sürelerinin 12 ay sonra dolacağını, ancak kendilerinin Adliye Sarayı’nı 10 ay içinde bitirip teslim etmeyi planladıklarını açıkladı.

banner301
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Fatih Mahallesi’nde, Çerkezköy Devlet Hastanesi’nin hemen yanında yapımı süren Adliye Sarayı’nın inşaatı hızla yükseliyor.
TEMEL ATMA TÖRENİ YAPILMADI
Adliye Sarayı’nın yapımını üstlenen firmanın sessiz sedasız ama hummalı bir çalışma yürüttüğü Adliye Sarayı Binası’nın ilk katı çıkılırken, bu önemli yatırıma resmi açılış töreni düzenlenmemesi ise dikkat çekti.
10 AY İÇİNDE BİTİRİLECEK
8 bin 500 metrekare kapalı alana sahip olacak yeni Adliye Sarayı’nı bitirme sürelerinin 28 Temmuz 2013’te dolacağını kaydeden  Serkan İnşaat Taahhüt Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi yetkilileri, binayı bitirmek için bu süreyi beklemeyeceklerini vurgulayarak “Biz binayı en geç Mayıs içinde tamamlayıp teslim etmeyi planlıyoruz..” bilgisini verdiler.
6 KATLI OLACAK
Adli işlemleri, sıkıştığı Hükümet Konağı’ndan çıkaracak olan Adliye Sarayı toplam 8 bin 500 metrekare kapalı alana sahip olacak. Bodrum, zemin ve artı 4 kat olmak üzere toplam 6 katlı olacak Adliye Sarayı'nda 1 tane Başsavcı Odası, 18 tane Hakim Odası, 10 tane Cumhuriyet Savcısı Odası, 2 tane Müfettiş Odası, 13 tane Arşiv Odası, 2 tane emanet deposu, 10 tane Yazı İşleri Müdürü Odası, 10 tane Duruşma Salonu, 2 tane İcra Müdürlüğü Odası, 3 tane ön büro, 2 tane soruşturma bürosu, 1 tane infaz bürosu, avukat bekleme odaları, bilgi işlem bürosu, uzlaştırma, pedagog, psikolog ve sosyal çalışmacı odası, adli sicil bürosu, kafeterya ve benzeri bölümler de yer alacak.
banner287
YERİ BELEDİYE TAHSİS ETTİ
Çerkezköy Devlet Hastanesi yanında bulunan Malkoçoğlu Caddesi üzerinde yapımına başlanan Adliye Sarayı'nın 3.5 dönümlük yerini 2008 yılında Çerkezköy Belediyesi tahsis etmiş, ayrıca SSK'ya ait 1940 metrekareyi de dönemin Maliye Bakanı Kemal Unakıtan vasıtası ile kamulaştırılarak, yaklaşık 5 bin 500 metrekarelik bir alan Adliye Binası yapılmak üzere 2008 yılında Adalet Bakanlığı'na teslim edilmişti.
Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2014, 10:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
İsmail
İsmail - 6 yıl Önce

Yapılan yer istasyon mahallesi değil FATİH MAHALLESİ lütfen düzeltiniz...

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493