AFAD selzedelere yardımlarını sürdürüyor

Kurban Bayramı’nda meydana gelen yağışların ardından sele teslim olan Çerkezköy’de mağdur olan vatandaşlara AFAD tarafından yardımlar devam ediyor. Tekirdağ AFAD’dan gelen 3 ekip belediye tarafından belirlenen mağdur vatandaşlara yastık, yorgan, nevresim takımı dağıttı.

AFAD selzedelere yardımlarını sürdürüyor
banner301
• EMRAH ÇOĞALAN
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Gaziosmanpaşa, Gazi Mustafa Kemal Paşa, İstasyon, Bağlık ile Fatih Mahalleleri’nde selden mağdur olan vatandaşlara yardımlar sürüyor.
HASAR TESPİT ÇALIŞMALARIYLA MAĞDUR VATANDAŞLAR BELİRLENDİ
Çerkezköy’ü Kurban Bayramı’nda etkisi altına alan yağışların ardından meydana gelen su baskınlarında birçok vatandaşın evi ve iş yerleri sular altında kalmıştı. Suların çekilmesiyle  birlikte AFAD ve Çerkezköy Belediyesi ekiplerince yapılan hasar tespit çalışmaları sonucunda mağdur aileler belirlendi.
AFAD’A BAĞLI EKİPLER ÇERKEZKÖY’E GELDİ
banner287
Selzedelere yapılan nakdi yardımların ardından önceki günde Tekirdağ AFAD’dan gelen 3 ayrı ekip, Çerkezköy Belediyesi tarafından belirlenen ailelere yardım paketi dağıttı. Muhtarlıklara giden ekipler belirlenen liste doğrultusunda mağdur vatandaşlara telefonla ulaşarak yardım paketlerini gelip almaları istendi. Selzedeler de muhtarlara gelerek yardım paketlerini aldılar.
İMZA KARŞILIĞINDA MALZEMELERİNİ ALDILAR
Gaziosmanpaşa, Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi ile İstasyon Mahallesinde bulunan 85 vatandaş ile Fatih ve Bağlık Mahalleri’nde bulunan 40 selzede vatandaşa 2’şer tane olma üzere yastık, yorgan ve nevresim takımı verildi.


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 18:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306