Ağaçlar yeni yerlerine dikildi

Tek yön uygulaması kapsamında Atatürk Caddesi’nden sökülen 7 ağaç Fevzipaşa ve Bağlık Mahallesindeki yeşil alanlara dikildi.

Ağaçlar yeni yerlerine dikildi
banner301

Çerkezköy Bakış - 19 Haziran pazartesi günü itibariyle Atatürk, Öztrak ve Uğur Mumcu Caddelerinde tek yön uygulamasına geçildiğini belirten Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay  “Nüfus artışı ile birlikte ortaya çıkan trafik sorunun çözümü için başlattığımız tek yön uygulaması kapsamında, Atatürk Caddesi orta refüjden söktüğümüz ağaçları, kentimizdeki yeşil alanlara dikiyoruz. Bugüne kadar sökülen 7 ağaçtan 3’ü Bağlık Mahallemizde tamamlanmak üzere olan Taziye Evi ve Mahalle Evi’nin bulunduğu alana, kalan 4’ü de Fevzipaşa Mahallemizde Namık Kemal Bulvarı ile Şafak Sokak’ın kesiştiği noktada bulunan yeşil alana dikildi.” dedi.
 

banner287
YEŞİL ALAN OTOPARK GİBİ KULLANILIYORDU

Fevzipaşa Mahallesi Şafak Sokak’ta bulunan yeşil alanın yıllardır otobüs ve kamyonlar tarafından otopark gibi kullanıldığını belirten Belediye Başkanı Vahap Akay, “Bölge sakinleri bu durumdan şikayetçiydi. Atatürk Caddemizden sökülen ağaçları buraya diktikten sonra, bölgeye güzel bir yeşil alan kazandırmış olduk” ifadelerini kullandı.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306