Ahududu ücretsiz olarak sahnelenecek

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin kültür ve sanat faaliyetleri kapsamında 18 Ekim Çarşamba günü saat 20.00’da ‘Ahududu’ isimli tiyatro oyunu Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Konferans Salonu’nda Çerkezköylü tiyatro severler ile buluşacak.

Ahududu ücretsiz olarak sahnelenecek
banner488
banner301

Çerkezköy Bakış - Ünlü tiyatro oyuncuları Melek Baykal ve Suna Keskin’in de rol aldığı ‘Ahududu’ isimli tiyatro oyununda dünyada en çok sahnelenen oyunlardan olan, Joseph Kesselring’in “Arsenic and Old Lace” adlı eseri, ‘Ahududu’ adıyla Usta Tiyatrocu Nedim Saban tarafından yeniden derlenerek seyirci ile buluşacak. Kara komedinin en iyi örneklerinden sayılan “Ahududu”, insanları huzura kavuşturmak, yalnızlıklarından kurtarmak için zehirleyen Müşfike ile Mürşide ve onların çevresindekilerin hikayesini anlatıyor. Oyundaki ahududu kadınlarını Suna Keskin ve Melek Baykal oynuyor. Oyunun diğer rollerinde Cem Güler, Halim Ercan, Bülent Seyran, Dicle Alkan, Birol Engeler, Özgür Yetkinoğlu var. Nedim Saban da bu oyunda, deli tiplemesiyle yıllar sonra, tiyatronun perde arkasından perde önüne geçiyor.

banner287
SON DERECE AKILLICA YAZILMIŞ BİR VODVİL
Kalabalık bir ekibin başarılı uyumunu yansıtan ve seyirciyi doyasıya güldüren oyun için Nedim Saban şunları söyledi: “Joseph Kesselring’in meşhur oyunu Ahududu’yu yıllardır oynamayı düşünüp bir türlü fırsat bulamamıştık. Tiyatrokare yeni oyunu sayesinde çıtasını yükselterek başka bir yere çekti. Oyuncu olarak teksti okurken bile eğleniyorsunuz; çok çünkü Ahududu son derece akıllıca yazılmış bir vodvil. Metnin kendisi, vodville de güldürüyle de dalga geçiyor. Dünyada birçok olay yaşanırken biz tiyatrocular bambaşka şeyler konuşuyoruz. Oyun bununla da dalga geçiyor. Şiddeti ve adaleti sorguluyor. İçinde bir sürü teması olan, aynı zamanda müthiş güldüren ve tek bir espri üzerine gidebilen bir kara komedi. Ahududu Tiyatrokare’ye ve beş yıldır geliştirdiğimiz estetik anlayışımıza çok uygun oldu.  Doğru kadroyu doğru zamanda kurabilmek de gerekiyordu. Suna Keskin ve Melek Baykal’ın bir arada sahnede olması müthiş heyecan verici bir şey. Melek Hanım yıllardır tiyatroya dönmek istiyordu. Birçok proje üstüne onunla konuştuk ancak bu proje en doğrusu oldu. Ahududu için ‘Her şeyin denk geldiği bir oyun’ diyebiliriz.”
Ünlü tiyatro ustaları Melek Baykal ve Suna Keskin’in rol aldığı tiyatro oyununun 18 Ekim Çarşamba günü saat 20.00’da Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Konferans Salonu’nda Çerkezköylü tiyatro severler ile buluşacağını kaydeden Belediye Başkanı Vahap Akay, “İki perdelik komedi oyunumuza tüm halkımız davetlidir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2017, 20:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
fehmi kose
fehmi kose - 12 ay Önce

yeter tiyatro biktik artık tv ler yeterince tiyatro var

??
?? @fehmi kose - 12 ay Önce

Senin içinmi yapılıyor tiyatro?gerizekalı!

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner462

banner306

banner459