Akay, çalışmaları inceledi

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, ilçede devam eden Pazar Yeri, MOBESE Binası inşaat çalışmalarını, Altıyol Kavşağı düzenleme, Cengiz Topel Caddesi Tepe Emlak Kavşağı ile Kuşbahçe ve Veliköy Çiftlik Evleri Bölgesi yol yapım çalışmalarını yerinde inceledi.

Akay, çalışmaları inceledi
banner301

Çerkezköy Bakış - Belediye Başkanı Vahap Akay’ın ilk durağı Astsubay Lojmanları oldu. Altıyol Kavşağı Düzenleme Projesi kapsamında Astsubay Lojmanları duvarının bir kısmının yıkıldığını belirten Akay, “Burada istinat duvarı yapım çalışmalarının temeli tamamlandı. İstinat duvarının yapılmasının ardından Hayri Batur Caddesi-Atatürk Viyadüğü bağlantısının rahatlaması planlanıyor. Proje kapsamında Atatürk Viyadüğü–Hükümet Caddesi ve Hükümet Caddesi–Öztrak Caddesi bağlantıları da revize edilerek trafik akışı hızlanacak” ifadelerini kullandı.
 

“KAVŞAK DÜZENLEME ÇALIŞMALARIMIZ HIZLANDI”

Akay daha sonra Cengiz Topel Caddesi Tepe Emlak Kavşağı’ndaki çalışmaları inceledi. Bölgede elektrik hattının deplase edildiğini söyleyen Başkan Akay, “Deplase işlemlerinin tamamlanmasının ardından kavşak düzenleme çalışmalarımız hızlandı. Kısa süre içinde yeni kavşağımızın ana hatları ve bağlantı yolları ortaya çıkmış olacak. Tepe Emlak Konutları girişinde bulunan mevcut kavşak kaldırılacak ve mevcut yol da otopark alanına dönüştürülecek” dedi.
 

banner287
“ALTYAPISINI HAZIRLADIĞIMIZ YOLLARIN ÜST KAPLAMASINI BÜYÜKŞEHİR YAPIYOR”

Halk arasında Kuşbahçe Mevkii olarak bilinen Çerkezköy-Büyükçavuşlu yolundaki çalışmaları da inceleyen Akay, “Buradaki yolumuzun alt yapısını Çerkezköy Belediyesi olarak biz yaptık. Şimdi ise Büyükşehir Belediyemizin sathi kaplama ekibi tarafından üst kaplama çalışmaları gerçekleştirilecek. Bin 100 metre uzunluğundaki yolumuz 8 metre genişliğinde olacak. Benzer bir çalışma da Veliköy Mahallemizde Sanayi Yolu’nun devamında gerçekleştiriliyor. Sanayi Bölgesi’nden çiftlikler bölgesine uzanan yolun da altyapısını Çerkezköy Belediyesi, üstyapısını da Büyükşehir Belediyesi yapıyor. Bu yollarımızdaki çalışmaların 1 hafta içinde tamamlanarak kullanıma açılması planlanıyor” diye konuştu.
 

“BİR AY İÇİNDE TEMELİ ATILACAK”

 29 Ekim Spor Kompleksi yanında yapılan ve zemin çalışmaları devam eden yeni futbol sahasının Ekim ayına kadar tamamlanarak ilçedeki amatör spor kulüplerinin kullanımına açılmasının hedeflendiğini sözlerine ekleyen Akay, daha sonra yeni Pazar Yeri’ndeki çalışmaları inceledi. Mevcut Pazar Yeri’nden sökülen malzemelerle Kızılpınar Mahallesi’nde yeni bir Kapalı Pazar Yeri oluşturulacağını kaydeden Başkan Akay, “Mevcut Pazar Yeri’nde bir yandan söküm çalışmaları sürerken, diğer yandan da yeni bina için temel yeri kazı çalışmalarına başlandı. Yeni Pazar Yeri’nin temelinin bir ay içinde atılması planlanıyor” dedi.
Fevzipaşa Mahallesi’ndeki mezbaha yanında yapımına başlanan MOBESE Merkezi, Zabıta Müdürlüğü ve AFAD Hizmetleri Binası’nda da çalışmaların hızla sürdüğünü belirten  Akay, “Hafriyat çalışmalarının tamamlandığı proje kapsamında temel dolgu çalışmaları da tamamlandı. Temel atma hazırlıkları devam ediyor. MOBESE binasının temelinin ise birkaç gün içinde atılmasını planlıyoruz” ifadelerini kullandı.
İncelemelerde Akay’a Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Gümüş de eşlik etti.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
Amirr
Amirr - 10 ay Önce

Bu calismalar ne zamannn bitcek ne zamann cerkezkoy trafigi rahatlicak paazarrr yeri Ile otagar arasina ūstt gecitt olmasi gerekiyor

SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459