Akay heykel eleştirisini yanıtladı

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay yazılı bir açıklama yaparak, heykel eleştirisini yanıtladı.

Akay heykel eleştirisini yanıtladı
banner301
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, yaptığı yazılı açıklamada heykel eleştirisini yanıtladı. Akay açıklamasında “Bizler 15 Temmuz’da ve şanlı tarihimizin her anında bu topraklar için canını korkmadan feda ederek şehit olan vatandaşımıza, askerimize, polisimize olan saygımızdan bu konuları siyasi söylem hesabı içerisine sokmama anlayışı içerisinde olmaya devam edeceğiz.” ifadelerine yer verdi.

YAZILI AÇIKLAMA YAPTI

Başkan Akay açıklamasında “15 Temmuz gecesi kahramanca canını veren şehidimiz Ömer Halisdemir’in adı Çerkezköy Belediye Meclisimizin Eylül ayı toplantısında CHP-AKP-MHP’li meclis üyelerimizin oybirliği ile Şehit Teğmen Akın Akın Caddesi’nde yeni düzenlenen parkımıza verilmiştir. Aynı parkta belediyemiz tarafından şehidimizin heykeli yapılarak adının Çerkezköy’ümüzde yaşatılması sağlanacaktır.” diyerek şu ifadelere yer verdi: “Bizler 15 Temmuz’da ve şanlı tarihimizin her anında bu topraklar için canını korkmadan feda ederek şehit olan vatandaşımıza, askerimize, polisimize olan saygımızdan bu konuları siyasi söylem hesabı içerisine sokmama anlayışı içerisinde olmaya devam edeceğiz.

banner287
“SAYGI VE ŞÜKRANIMIZ VARDIR”

Çerkezköy’de yaşayan vatandaşlarımızın hafızalarında ve yerel gazete arşivlerinde geçmişte 15 Temmuz’un bu topraklarda yaşanmasına sebep olan Fetullah Gülen adlı kahpenin ÇESİAD adlı derneklerinin önde gelen destekçisi ve savunucularının bugün konuşmaya çalışanlar olduklarını görmektedirler. Kendi geçmişi ve tarihi ile yüzleşemeyip helalleşmeyenlerin samimiyetsiz olduklarının da tüm Çerkezköy farkındadır.  Çerkezköy Belediye Başkanı sıfatı ile dünden bugüne anlayışımızda bu toprakların tarihine, bu topraklar için canını veren tüm şehitlerimize, askerimize ve polisimize kayıtsız saygı ve şükran vardır.

“DEVAM EDECEKTİR”

Bu saygı ve şükran hiçbir açılım, hiçbir siyasi konjonktür ve siyasi rüzgarların dışında; taşına, toprağına, Türk Bayrağına, Türk Milletine ve bu ülkenin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e şartsız bağlılıkla devam edecektir. Yaşadığımız zor ve sıkıntılı dönemlerde bu milletin birlik ve beraberliği için iktidarı ve muhalefeti ile her an oluşan birlikteliğin sonsuza kadar var olması temennisi ve memnuniyeti ile tüm şehitlerimizi bir kez daha saygı ve şükranla anıyorum.”

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatan 59
Vatan 59 - 2 yıl Önce

Yine kem küm etmişsin Akay,
Tutarlı birtane cevabın yok, gerçi sen 15 temmuzda da yoktun doğru..

Vahap yine Çek Cuk etmişsin
Vahap yine Çek Cuk etmişsin - 2 yıl Önce

Bizler iyi hatırlıyoruz çesiatta kimler vardı, senin pkklıları ceza evlerinde ziyaret eden candan vekilin parti yöneticilerin yemeklerinde programlarında boy gösteriyordu,unutmadık.
15 temmuz sonrası yaptığı mitingde Paralelci gazetecileri senin genel başkanın isimlerini zikredip burda diyerek alkışlatıyordu biliyoruz

Serseri 2559
Serseri 2559 - 2 yıl Önce

15 temmuz öncesi senin genel başkanın Fetö örgütünün kaset şantajı ile gelmedimi,sen partinin ne olduğunu bilmiyorsun yada işine gelmiyor..
Abdullah Öğe yi tebrik ediyorum,
Sahte vatan sever söylemleri geçin, bu millet partinizi de,sizi de çok iyi biliyor..
Sizi Çerkezköy Belediye Başkanı olarak değil,15 Temmuz'da korkaklığınız anacağız.
Bu ayıp sana partine yeter..

serhat vatan
serhat vatan - 2 yıl Önce

15 temmuzda nerdeydin ozaman halkın yanında nıye yoktunuz ozaman vahap akay bey 15 temmuzda vatan kurtuldu ve sız nerdeysınız

kıvırma
kıvırma - 2 yıl Önce

15 temmuzda meydanlarda sabahlara kadar bekleyen insanlara bi bardak su bile vermedin şimdi biz şehitlerimizi siyasete alet etmeyeceğiz diyorsun seni safını biz gorduk sen kimin tarafındasin biliyoruz böyle boş açıklamalarla insanları kandıramazsın

Canan
Canan - 2 yıl Önce

Yahu bu nasıl bukadar pişkin olabiliyorsunuz,Atatürkü ağzınıza almaya utanmıyormusunuz, Atatürk nezaman bu milletin haklarına tecavüz etmeye çalışanşara karşı saklandı,hangi cepheyi terketti..
Siz Atatürk'ün arkasına sığınmaktan başka birşey yapmıyorsunuz.
Bugün hayatta olsaydı size haddinizi bildirirdi.
Bu halkı halkın canına malına namusuna ırzına göz dikenlere karşı siz evinizde oturdunuz ey CHP'li Başkan ve Chpli yöneticiler..
Tarih boyu bu utançla anılacaksınız.
Bu millet budefa balık hafızalı olmayacak,çabucak unutmayacak.

Neredeydin ?
Neredeydin ? - 2 yıl Önce

15 Temmuz gecesinde ve vatan nöbetlerinin tutulduğu diğer gecelerde neredeydin vahap bey ? Merak etme bu millet kimlerin vatanı için canını ortaya koyacağını çok iyi biliyor. Kuru gürültüden başka bir şey değilsin. Neyse az kaldı 2.5 sene sonra yapılacak seçimlerde tarihinin derinliklerinde kaybolup gideceksin.

Aradaki fark
Aradaki fark - 2 yıl Önce

Kalite hayatın her aşamasında, her konuda kendini gösteriyor. Başka da bir şey söylemeye gerek yok.


SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459