banner507

Akay’dan Kızılpınar tepkisi

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, düzenlediği basın toplantısı ile yaptıkları çalışmaları anlattı ve eleştirilere cevap verdi.

Akay’dan Kızılpınar tepkisi
banner301

Çerkezköy Bakış - Akay, makamında düzenlediği basın toplantısında,  Kızılpınar Mahallesi’ndeki çamur yollar nedeniyle kendilerini eleştiren AK Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatına cevap verdi. Akay, Kızılpınar ile alakalı bir algı yönetmekle ilgili bir süreç yaşıyoruz. Yakın zamanda bir açıklama yapılmış ‘Kızılpınar çok çekmiş.’ Kızılpınar’a son 4 yıldır hiçbir şey yapılmamış gibi temelsiz, vatandaştan da bir haber, çalışmalardan da bir haber yada yapılan çalışmaları da yanlış yönlendirmeye çalışma gayreti ve niyetiyle Çerkezköy Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesinin çalışmalarını yok sayan bir anlayışla şuursuzca konuşuluyor. Bunun başka açıklaması yok. Bunun adı vatandaştan da kopuk, milletten de kopuk yapılan çalışmaları dahi göremeyecek bir çalışmada şuursuzca yapılmış açıklamalar.”dedi.

“TEMMUZ-AĞUSTOS’TA BİTİRECEĞİZ”
Akay, açıklamasını şöyle sürdürdü: Tutunacak dal olmadığı için şuanda altyapısı devam eden, devam ederken de doğal olarak bu çamur yaşanacak. Başka sansın yok. Kanalizasyon borusunu yerin altından başka yerden götürme şansları varsa bu arkadaşların, çamur olmadan, anlatsınlar formülü bilelim. 80 kilometre kazı yapılmış Kızılpınar’da. 80 kilometre kazı 5 kilometre yağmursuyu kazısı. Şuan altyapı seviyesi yüzde 87 seviyesine gelmiş ve Kızılpınar’daki cadde ve sokaklarda teslim edilen cadde ve sokaklarda neredeyse hiç beklemeden üst yapı çalışmaları başlamış. TESKİ caddeye, sokağa girmiş. Caddesini, sokağını teslim etmiş çıkmış. Çerkezköy Belediyesi ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi oraya girmiş çalışmalarını tamamlamış. Kızılpınar’da yerleşim alanı içerisinde 17 tane cadde, 287 tane sokak var. Sokakların sayısını, yerini bilmeyenler bugün yorum yapan arkadaşlar. Bugüne kadar Kızılpınar Mahallesinde 17 caddeden 10 tanesi tamamlanmış. 63 tane de Çerkezköy Belediyesi tarafından sokak tamamlanmış. Çerkezköy Belediyesi 63 sokaktan 22’sini asfalt yapmış, 12 tane kuru beton yol yapmış, 18 tane demirli beton yol yapmış ve şuanda da 11 sokakta çalışma devam ediyor. Yakın zamanda bitecek. Büyükşehir belediyesi tarafından da Hürriyet, Atatürk, Terzi, İstiklal, Bahar, Çerkezköy, Çorlu, Hacıyakup, Osmanlı Caddesi TESKİ çıkmış, yol tamamlanmış. Şuanda altyapı yapılıyor. Kanalizasyon borusu döşeniyor. Sen, kanalizasyon borusunun döşenen, kazılan yolların fotoğrafını çekeceksin ‘belediyecilik bu mu’ diye şuursuz şuursuz konuşacaksın, milletin aklını ve fikrini yönettiğini zannedeceksin. Böyle bir anlayışla millete bir şey tarif edeceklerini sanıyorsa yanılıyorlar. Millet bu yapılan çalışmaların ne olduğunun farkında. O arkadaşlar da farkında tam da rahatsızlık burada zaten.

55 sokağın ihalesi yapılıyor. Muhtemelen de Nisan başı itibarıyla başlar. Sokak sayımız çıkıyor 115’e, bunlar planlı programlı işler. 1 Nisan tarihinde Millet Caddesi, Vatan Caddesi, Eren Caddesi, Malkoçlar Caddesi, Mimar Sinan Caddesi, Hürriyet Caddesi ve Terzi Caddesi Büyükşehir Belediyesi ihaleye çıkmış Nisan ayında işe başlıyor. Bu sürede TESKİ de oradan çıkacak. Nisan’da ben 55 sokağa başlıyorum. Büyükşehir Belediyesi de Nisan, Mayıs ayında TESKİ'nin teslim ettiği kalan süre zarfında da kalan 7 caddesini yapacak. Geriye Çerkezköy Belediyesinin hedeflediği asfalt yapımını planladığı 144 sokak kaldı. Biz o ya da bu şekilde Kızılpınar’daki asfalt kaldırım yol işini Ağustos, Temmuz döneminde bitireceğiz.

banner287
“BİZ MAHALLENİN DURUMUNUN FARKINDAYIZ”

Kızılpınar’la yatıp kalkan arkadaşlar ondan sonra ne anlatacaklar ben merak ediyorum. Hiçbir bahanemiz yok. Şimdi bahane arkasına saklanan beceriksizlere söylüyorum. ‘Beceriksiz’ demişler ya esas beceriksizin kim olduğunu millet çok iyi biliyor. Bahaneler arkasına saklanan beceriksizler Kızılpınar Belediyesini yönettiler mi ? Yönettiler, biz onlardan teslim aldık. Kızılpınar Belediyesini yöneten beceriksizler, bu beceriksizliğin faturasını sandıkta ödediler. Bu beceriksizliğin bedelini millet onlara ödetti. Biz göreve geldiğimizden bugüne 2016 yılından beri 27 milyon TESKİ altyapı yatırımı yapmış. Yaklaşık 15 milyon üstyapı yatırımları var. Şuanda hedeflenen dahil sadece Kızılpınar Mahallesinde harcanan bedeller neredeyse 100 milyonu bulacak bütün yatırımlarla beraber. Biz mahallenin durumunun farkındayız. Dönüp dolaşıp işi siyasete endeksleyerek hizmet etmeyerek, sadece konuşarak atıp tutarak Çerkezköy’e nasıl zaman kaybettirdiklerini hepimiz biliyoruz.

Biz Kızılpınar’ın geleceği için Çerkezköy’ün de geleceği için çalışmalara devam ediyoruz. Bu çalışmaların da neler olduğunu da bu ay sonu mecliste de anlatacağız sizlerle de paylaşacağız.”ifadelerine yer verdi.

Bağlık Viyadüğü konusuna değinen başkan Akay, “15 milyona yakın bir yatırım için biz 3 aydan beri bölge müdürlüğünden bakanlığa, bakanlıktan bölge müdürlüğüne dolaşan bir yazının imzasını bekliyoruz. Bağlık Viyadük’ü bizim seçim beyannamemizde de olan bir söz. Biz bu sözün arkasında da durduk. Önümüzdeki haftadan itibaren mahalle toplantılarımıza da başlayacağız. Bağlık Mahallesinde de bunu anlatacağız.”dedi.

TERMİK SANTRAL KONUSU

Termik Santral ile ilgili de açıklamalarda bulunan Akay, “Bütün siyasetin her şeyin dışında tuttuğum mesele var o da termik santral meselesi. En son Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Koray Önsel bir açıklama yaptı. İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz de bir açıklama yaptı. Bütün konuşulanlara bir lafım var. Hiç birini söylemiyorum. Bu işi siyasetin, tüm durumların dışında tutacağım. Termik Santral meselesi ne Çerkezköy Belediyesinin işidir ne Cumhuriyet Halk Partisi’nin işidir ne Milliyetçi Hareket Partisi’nin işidir, ne AK Parti’nin işidir demeden sadece ve sadece Termik Santral Çerkezköy meselesinin işidir dedim. Termik Santral meselesi siyasetin bugüne de dününe de malzeme olmayacak kadar Çerkezköy için hayati bir mesele. Siyasetin bir argümanı haline hiç getirmedim, bundan sonra da getirmeyeceğim. Termik Santral meselesine sahip çıkmayanları eleştirdiğim zamanlarda oldu olacak.”dedi ve Termik santrale karşı olduğunu yineledi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
TK..
TK.. - 10 ay Önce

YA BAŞKANIM İSTANBUL CİTY PALMİYE KONUTLARINA GELDİNİZ SÖZ VERDİNİZ..YOL İÇİN AMA AYNI HİÇBİRŞEY YAPILMADI..2 KAMELYA KOYDUN SAĞOL...AMA İLK ÖNCE YOL..KIZILPINAR MİLLET CADDESİ..

...
... @TK.. - 10 ay Önce

Şehir içinin onca sorunu var adam işi gücü bırakıp dağ başındaki piknik alanının yolunu yapacak he? millet yolu altyapısı var diye şehir içinden 2-300 e arsa alıyor siz dağdaki tarlaya konut yapıp ayağınıza altyapı istiyorsunuz. bi durun hele.

zeki..
zeki.. @TK.. - 10 ay Önce

bir sene kaldı sabredin kardeşlerim..koca meşe yolunu ben yaptırıcam..))))

Gülten
Gülten - 10 ay Önce

Farkında olmanız yeterlimi, iki tane caddeye asvalt dökmekten başka kızılpınara neyaptınız?
İşiniz gücünüz ucuz kahramanlıklar,
Oynistemeye geldiğinde mahalleden sağlam bir Tokat yiyeceksiniz.

...
... @Gülten - 10 ay Önce

Ulen ne oy verdinizde tokat atasınız. Adamı sizin oyunuzmu seçti? 2 sokak diyen Allahtan korkak 85 sokağın 65 i yapılmış dahada yapılıyor arsızlığın lüzumu yok.

Ferhat Yiğit
Ferhat Yiğit - 10 ay Önce

Nasıl olduda sayın vahap akay’ ın konuşmalarını eksiksiz yazdınız hayret. Bunda bir iş var yakında belli olur.yollardaki birikmiş sukarın fatograflarını cekip atıyorsunuzda Vahap Akay Cerkezköye yaptıklarını projeleri hiç cekip atmıyorsunuz.

Zeki
Zeki - 10 ay Önce

Belediye adamı perişan eder. Başkan, 4 sene öncesine göre 10 sene yaşlandı. Bunu öğrenecek, hizmet etmek kolay değildir.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493