“Akşam da Halkalı’ya tren seferi istiyoruz”

Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay önceki gün saat 15.00’da Çerkezköy Tren Garı’nda basın açıklaması yaptı.

“Akşam da Halkalı’ya tren seferi istiyoruz”
banner301
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay önceki gün saat 15.00’da Çerkezköy Tren Garı’nda yaptığı açıklamada “Sabah saat 06.30’da Halkalı’dan Çerkezköy’e, akşam saat 17.30’da da Çerkezköy’den Halkalı’ya tren seferi istiyoruz” dedi. Tren İstasyonu’ndaki üst geçitte de incelemelerde bulunan Kubilay, üst geçitte engelli asansörlerinin ihale sürecinin tamamlandığı ve önümüzdeki günlerde asansörlerin yapımına başlanacağı bilgisini aldı.

Basın açıklamasında Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler, Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Gümüş, Çerkezköy İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Sertan Topkaya ve Çerkezköy Gar Şefi Mustafa Parapan da hazır bulundu.

“MEMNUNİYET DUYUYORUZ”

Temmuz ayında Kapıkule-Halkalı tren seferlerinin başladığını, böylece 3 yıllık aranın ardından Çerkezköy-İstanbul tren seferlerinin de başlamış olduğunu söyleyen Kubilay, “Bundan memnuniyet duyduk. 3 yıllık çabamızın sonunda Çerkezköy-İstanbul arası tren seferleri yeniden başladı. Şuanda saat 09.56’da Çerkezköy’den Halkalı’ya bir tren var. Tren akşam saat 18.00’da da Halkalı’dan dönüyor. Vatandaşların tren seferlerine ilgisinin fazla olduğunu duyuyoruz ve bundan da memnuniyet duyuyoruz. Bu hem memnuniyet verici hem de fiyat olarak ekonomik” dedi.

SABAH DA İSTANBUL’DAN ÇERKEZKÖY’E TREN SEFERİ İSTİYORUZ

Sabah Çerkezköy’den İstanbul’a tren seferi olduğunu, fakat sabah saatlerinde İstanbul’dan Çerkezköy’e tren seferi olmadığını söyleyen Kubilay, “Tren seferlerinin başlaması dolayısıyla düzenlenen törende de bölge müdürümüze söylemiştim. ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler ve ÇTSO Yönetim Kurulu Süleyman Kozuva ile birlikte bazı çalışmalar yaptık. Onlar da yönetim kurulu kararları aldılar. Biz sabah 06.30’da İstanbul Halkalı’dan Çerkezköy’e, akşam da saat 17.30’da Çerkezköy’den Halkalı’ya tren seferi istiyoruz. Burada 400’ün üzerinde fabrika, 80 binden fazla da çalışan var. Binlerce kişi İstanbul’a gidip geliyor. Bu ulaşım tren ile olursa daha ekonomik ve daha güvenli olacak. Ülkemizin kaynakları da boşa gitmemiş olacak. Bu çalışmamızı kaymakamlığımızın da görüşünü ekleyerek bölge müdürlüğüne sunduk” dedi.

“SAHİP ÇIKMALIYIZ”
banner287

Çerkezköylülerden de bir ricasının olduğunu söyleyen Kubilay “Tren seferleri için büyük uğraşlarımız oldu. Milletvekilleri Mustafa Yel ve Ayşe Doğan da bizlere büyük destek verdiler. Kendilerine de teşekkür ediyorum. Bu seferleri başlatmakla beraber sahip çıkmalıyız ki doluluk oranımız artsın. Vatandaşlarımızın bir kısmı henüz tren seferlerinin başladığını bilmiyor. Bunun tüm vatandaşlara duyurulması lazım. Sizden ricam bunu vatandaşlara duyuralım. Vatandaşlar, sivil toplum kuruluşları ve odalar da bu konudaki taleplerini Çerkezköy Gar Şefliğine ya da Demiryolları 1. Bölge Müdürlüğü’ne iletsinler. Bu konuda bir kamuoyu oluşması lazım” diye konuştu.

“3 TANE ENGELLİ ASANSÖRÜ YAPILACAK”

Çerkezköy Tren İstasyonu’nda bulunan üst geçitte de incelemelerde bulunan Kaymakam Kubilay, engelli asansörü yapım çalışmaları ile ilgili Gar şefi Mustafa Parapan’dan bilgi aldı. Engelli asansörleri ile ilgili ihalenin yapıldığını ve ihaleyi kazanan firmaya ter tesliminin yapıldığını kaydeden Parapan “Üst geçide 3 tane engelli asansörü yapılacak. İhale süreci tamamlandı. Yapım çalışmaları önümüzdeki günlerde başlayacak” dedi.

“DOLULUK ORANI YÜZDE 60”

Çerkezköy-Halkalı seferlerindeki doluluk oranının yüzde 60’lara ulaştığını kaydeden Parapan “14 kişi ile başladık 115 kişiye çıktık. Ücret tek gidiş tam bilet 8 TL. Gidiş-dönüş alınırsa yüzde 20 indirim uygulanıyor ve ücret toplam 13 TL oluyor” dedi.

“EKSİKLİKLERİN GİDERİLMESİ GEREKİYOR”

Engelli vatandaşların, yaşlıların ve çocuklu ailelerin de tren imkanından faydalanması gerektiğini kaydeden Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, “Biz trenle yolculuk yapanların sayısını artırmak istiyorsak bu eksikliklerin de giderilmesi gerekiyor. Belediyemiz üstgeçidin etrafında çevre düzenlemesi yapacaktık. Emniyet güçlerimiz de devriye ekiplerle gerekli güvenlik önlemlerini alacaktır” dedi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2016, 15:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459