banner507

Aksan: Kadın zarafet ve inceliktir

MHP Çerkezköy İlçe Teşkilatı Kadın Kolları Başkanı Hümeyra Aksan, “Kadın zarafet, nezaket, edep, inceliktir. Kadın sadece doğuran değil, medeni ölçülerde doğan, sevgi ve saygıda parlayan, erkekle eşit haklara sahip yeri dolmaz bir değerdir.”dedi.

Aksan: Kadın zarafet ve inceliktir
banner301

Çerkezköy Bakış-Aksan, beraberindeki Kadın Kolları üyeleri ile birlikte teşkilat binasında 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla basın toplantısı düzenledi. Konuşmasına Zeytin Dalı Harekatına değinerek başlayan Aksan, “Afrin’de vatanımızın ve milletimizin bekası için canlarını feda eden şehitlerimize Allahtan rahmet kederli ailelerine ve Türk milletine başsağlığı diliyorum. Yaralı gazilerimize acil şifalar diliyorum.”dedi.

“KADIN İNSANLIĞIN YARISIDIR”

banner287
Aksan, “Hiç şüphe yok ki kadın insanlığın yarısıdır. Evlat yetiştirmek dünyanın en zor işi derler. Daha büyük bir zorluğu öğrenmek isteyen bu coğrafyanın kadınına baksın. Allah şahittir ki; gerçek bir ipeğe sarılmış çelik Türk kadınının yüreği: emek emek yetiştirdiği evlatlarını şahadete yollayan Türk kadını… Kurduğu bütün gelecek hayallerinin bir kahpe pusuyla, bir hain kurşunla bölündüğü kesildiği Türk kadını… Yaslı bir coğrafyanın ev sahipleri olan bizler, her güne bir umut katabilmek ve çocuklarımızı gelecekte; sağlıklı, güçlü, inançlı, donanımlı, umutlu konumlandırabilmek için büyük bir çaba ile mücadele vermekteyiz. Vatan ateş çemberinin içinde. Hain pusularla çocuklarımızın canlarına kıyılıyor. Bu kimi zaman kışlasındaki “Mehmet’imiz”, kimi zaman üniversitesindeki “Fırat’ımız”, kimi zaman evine varmak isteyen “Özgecan’ımız” oluyor.  Ötüken emanetini bizlere vasiyet bırakan İl Bilge Hatun’a vefasızlık yapamayız. Söğüt sancağını yücelten Hayme Ana’mıza haksızlık edemeyiz. Ve kadınları sadece 8 Mart gününde hatırlayamayız, cilalanmış sözlerle vaziyeti kurtarmaya çalışamayız. Kalbi tecrit edilmiş, iradesi tehir ve tehcir edilmiş canilere artık tahammül gösteremeyiz, kıydıkları mazlum kadın canlarına sabredemeyiz. Bulanık sireti çirkin suretine vurmuş kanlı ellere kadınlarımızı teslim edemeyiz, etmemeliyiz. Çünkü kadın zarafet, nezaket, edep, inceliktir. Kadın sadece doğuran değil, medeni ölçülerde doğan, sevgi ve saygıda parlayan, erkekle eşit haklara sahip yeri dolmaz bir değerdir. Başka millet ve medeniyetlerin erkeklerinden daha ileri kahramanlıklara sahip kahraman Türk kadını, tarihinde gerçek yüz akıdır.”ifadelerini kulandı.

“ASİL TÜRK KADINLARI TARAFINDAN ORTADAN KALDIRILACAK”

MHP Çerkezköy İlçe Teşkilatı Kadın Kolları Başkanı Hümeyra Aksan, açıklamasını şöyle sürdürdü: “ Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün göstermiş olduğu muhasır medeniyetler seviyesine ulaşabilmenin yolu, kadını eğitmekten ve ülke kaderinde söz sahibi olmasını sağlamaktan geçmektedir. Ne acıdır ki tüm dünyada kadına verilen değer artıp hakları kanunlar ile verilirken, ülkemizde kadının en iyi kariyeri çocuk yapmak, evinin hanımı olmaktır durumuna gelmiş bulunmaktayız. Kadını cahil bırakıp eve hapseden ve ikinci sınıf vatandaş olarak gören zihniyetin sonucudur ki, ülkemiz kadına şiddette ve çocuk istismarında dünyada ilk üçtedir, bir türlü bunun önüne geçilememektedir. Milliyetçi Hareket Partisi Çerkezköy kadın kolları olarak inanıyoruz ki tüm bu olumsuzluklar eğitimli, bilinçli, asil Türk kadınları tarafından ortadan kaldırılacak ve bu şanlı Devlet layık olduğu refah seviyesine ulaştırılacaktır.  Hedefimiz gözü yaşlı ana kalmayana dek, karnı aç tek bir çocuk kalmayana dek,  gençlerimiz geleceğe umutla bakana dek, yılmadan, yıkılmadan, yorulmadan, sırt sırta verip çalışmaktır. Bu duygu ve düşüncelerle fedakârlığın, sabrın, sevginin ve güzelliğin mimarları olan tüm Türk Kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, sağlık ve mutluluklar diliyorum.”

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2018, 15:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493