Albayrak: İki dil bilmeden hayata atılmayın

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çerkezköy Özel Kültür Temel Lisesi’nde düzenlenen meclis başkanlığı seçimlerine katıldı. Seçimler öncesinde konuşan Başkan Albayrak, “Mümkün oldukça iki lisanı ana diliniz gibi bilin ve iki dil bilmeden hayata atılmayın” diyerek öğrencilere nasihatte bulundu.

Albayrak: İki dil bilmeden hayata atılmayın
banner488
banner301

 Haber: Emrah ÇOĞALAN
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Özel Kültür Temel Lisesi’nin daveti üzerine dün Çerkezköy’e gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, okulda yapılan meclis başkanlığı seçimlerine katıldı. Temsili olarak oy kullanan Başkan Albayrak öğrencilere de nasihatler vermeyi ihmal etmedi. İlk olarak seçimler hakkında konuşan Kadir Albayrak, “Önemli bir görev yaparak, sizi yönetecek başkanı seçiyorsunuz. Bakın Tekirdağ 30 Mart 2014’te Büyükşehir oldu. Ama 30 Mart 2014’e kadar Tekirdağ merkezin ismiydi. Merkezin ismi Süleymanpaşa, köyler mahalle oldu. Tekirdağ 6 bin 313 kilometre kare arazi 11 ilçe, 257 köy toplam 352 mahalle ve 972 bin 820 nüfusuyla bütün hepsinin nüfusu Tekirdağ oldu” diye konuştu.

İLK VE KURUCU BAŞKANIM
Yapılan seçimlerde 4 adaydan bir tanesi olduğunu sözlerine ekleyen Başkan Albayrak, “4 arkadaş yarıştık ve burada 251 bin 757 oy alarak yüzde 45,8’le Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı oldum. İlk ve kurucu Büyükşehir Belediye Başkanıyım. 3,5 yıldır da sizlere hizmet ediyoruz. Seçim hep heyecandır. Göreve gelirken tüm hizmetlerimiz kitapçık halinde verdik ve vatandaşlarımız bu projelerimize bakarak beni seçtiler. Bu kapsamda da tüm gücümüzle halkımıza hizmet etmeye çalışıyoruz” dedi.

HERKES HÜR İRADESİYLE OYUNU KULLANIR

banner287
Geriye kalan 1,5 sene zarfında da var güçleriyle çalışacaklarını ifade eden Kadir Albayrak, “Sizde demokrasinin en güzel örneğini veriyorsunuz. Demokrasi de önemli olan vatandaşın istediği kişiyi seçmesidir. Sizde bu arada sizlere başkanlık yapacak adayı seçiyorsunuz. Mutlaka sizlere neler yapacaklarını anlatmışlardır ve sizler kendi kararlarınızı vereceksiniz. Oy kullanma kabinine gireceksiniz, orası kendi kalbiniz ve vicdanınız ile her şeyi orada karar vereceksiniz. Size orada kimse karışmıyor ki seçimler de bu böyledir. Herkes hür iradesiyle oyunu atıyor. Be bu seçimlerde üç başkan adayına da başarılar diliyorum. Güzel hizmetler yapacaklardır ama en önemlisi sizlersiniz. Sizlere de başarılar diliyorum. İyi bir eğitim diliyorum” açıklamasında bulundu.

ZAMANINIZI İYİ DEĞERLENDİRİN
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, konuşmasının sonunda ise öğrencilere mutlaka ve mutlaka bir yabancı dili ana diliniz gibi öğrenmelisiniz diyerek, “Mümkün oldukça iki lisanı ana diliniz gibi bilin. İki dil bilmeden hayata atılmayın. Zamanınız iyi değerlendirin. Şartlar bizim gençliğimiz gibi değil. Şimdi dershaneler ve internet gibi çok avantajlarınız var. Hepinize öğretim hayatınızda başarılar diliyorum” dedi.

266 ÖĞRENCİ OY KULLANDI
Okul Müdürü Ömer Güven Soy ise sosyal medya üzerinden davet ettikleri Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’a teşekkürlerini sunarak öğrencilere başarılar diledi. Öğrencilerle toplu hatıra fotoğrafı çektiren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı daha sonra Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ı makamında ziyaret etti. Seçimlere dokuzuncu sınıflardan Görkem Abay, 10.sınıflardan Eyüp Can Ateş ve 11.sınıflardan da Furkan Kurbanoğlu katıldı. 3 adayın yaklaşık 10 gündür seçim çalışması yürüttüğü belirtilirken, seçimin galibi Furkan Kurbanoğlu oldu.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner462

banner306

banner493