Altın yatırımcısı ne yapmalı?

2016 yılında terör olayları ve dövizdeki belirsizlik nedeniyle hareketli günler yaşayan altın fiyatları son 3 aylık döneminde de yükselişini sürdürüyor.

Altın yatırımcısı ne yapmalı?
banner301

Çerkezköy’de faaliyet gösteren kuyumcular artan altın fiyatlarını değerlendirerek yatırımcısına tavsiyelerde bulundu. İşletmeciler, altın fiyatlarındaki artışın yıl içerisinde devam edeceğini söyleyerek yatırım için çeyrek altın, bilezik ile cumhuriyet altınını önerdi.

HAREKETLİLİK SÜRÜYOR

Çerkezköy’de faaliyet gösteren kuyumcular artan altın fiyatlarını değerlendirerek yatırımcısına tavsiyelerde bulundu. Sıla Kuyumculuk’tan Engin Bozkurt, altın piyasasında fiyatların yüksek olmasının vatandaşları olumsuz yönde etkilediğini söyleyerek, fiyatların yüksek olmasına rağmen piyasa hareketliliğinin sürdüğünü ifade etti.

“DAHA ÇOK SATARAK DEĞERLENDİRİLİYOR”

Son 3 ay içerisinde altın fiyatlarında yüzde 20-25 oranında bir artış yaşandığını anlatan Bozkurt, yatırım için bilezik ile cumhuriyet altınını önerdi. Bozkurt şunları söyledi: “Vatandaşlarımız kar amaçlı olarak daha çok ellerinde bulunan altın ürünlerini satarak değerlendiriyor. Yakın tarihlerde altın piyasasında herhangi bir düşüş olacağını beklemiyoruz.”

“RAMAZAN AYI DURGUN GEÇTİ”

Turkuaz Kuyumculuk’tan Soner Bulut, Ramazan ayı nedeniyle durgun bir ay geçirdiklerini söyleyerek “Dünya çapında artan terör olayları ve çeşitli sebeplerden kaynaklanan piyasa karışıklığı gibi nedenlerle işlerimizde bir türlü dengeyi sağlayamadık. En çok rağbet gören, bilezik, takı setleri, cumhuriyet altını gibi satışlarımızda da hala belli bir durgunluk var” dedi.

“FİYATLARDA DÜŞÜŞ BEKLEMİYORUZ”

banner287
Fiyatların yükselmesi nedeniyle daha çok piyasada satış işlemlerinin yoğun olduğunu kaydeden Bulut yatırımcıya şu tavsiyelerde bulundu: “Uzun süreli yatırımlar için kulpsuz cumhuriyet altını ve bilezik tercih edilmelidir. Ayrıca gram ve küçük altın alımları diğer alternatiflerimize göre belli bir artış sağladı. Dünya çapındaki piyasalar bu şekilde devam ederse herhangi bir düşüş olmamasını bekliyoruz.”

“KREDİ KARTI TERCİH EDİLİYOR”

Altın almak isteyenlerin peşin ödeme yerine kredi kartını tercih ettiğini belirten Murat Kuyumculuk’tan İbrahim Durmaz “Düğün sezonunun açılmasından kaynaklanan satışlarımız başladı. Tercih olarak bilezik, küçük altın ve takı setlerimiz ön planda. Yatırım amaçlı olarak ata liraları çok tercih ediliyor. 2016 yılı itibariyle gerilemeyip ilerleyen piyasamız vatandaşlarımızı sıkıntıya sokuyor. 2016 yılı süresinde altında düşüş beklemiyoruz.” diye konuştu.

“YATIRIM İÇİN ÇEYREK ALTIN-CUMHURİYET ALTINI”

Burak Kuyumculuk’tan Mirsat Arıç da yatırım için çeyrek altın ile cumhuriyet altınını önerdi. Ramazan ayı sonrasında yoğunluk yaşadıklarını belirten Arıç şunları söyledi: “Takı için tercih edilen sarrafiye ürünler ile cumhuriyet altınları revaçta. Son 1 ayda altın fiyatlarında gözle görülür bir yükseliş var.”

“YATIRIMCI TEREDDÜT YAŞIYOR”

Sedat Kuyumculuk’tan Sedat Çelik ise altın fiyatlarındaki artışın yatırımını altından yana kullanmak isteyen vatandaşı tereddüte yönelttiğini söyleyerek “Eskiye göre satışlarımız geriledi. Daha çok gram altın va çeyrek altına yönelme yaşanıyor. Almaktan çok satmayı tercih edenler var. Bu durum da piyasayı olumsuz yönde etkiliyor.” dedi.

“2016 ALTININ YILI OLDU”

Fiyatların her gün değişkenlik gösterdiğini belirten Çelik “Vatandaşlarımız gibi biz de bu duruma alışamadık. Piyasada bu yıl içerisinde bir düşüş beklemiyoruz.  2016 yılı altının yılı oldu.” diye konuştu.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306