Altına ilgi azaldı

Altın fiyatlarının yükselmesi ile beraber kuyumculardaki yoğunluk azaldı. Çerkezköy’de bulunan kuyumcular son zamanlarda vatandaşların en çok altın bozdurduklarını ifade ederken altına rağbetin şu günlerde düştüğünü kaydettiler.

Altına ilgi azaldı
banner301
ARTIŞ VAR

Son zamanlardaki altın fiyatlarındaki artış hakkında konuşan Murat Kuyumculuğun sahibi Murat Narçın ile Sıla Kuyumculuk Mağaza Müdürü Engin Bozkurt, artıştan vatandaşların da kendilerinin de olumsuz yönde etkilendiklerini ifade ettiler.

BOZDURUYORLAR

Sıla Kuyumculuk Mağaza Müdürü Engin Bozkurt, vatandaşların altın almak yerine daha çok bozdurdukları ifade ederken, fiyatların son zamanların en yüksek rakamlarına ulaştığını söyledi.

TİCARİ MECBURİYET VAR
banner287

Murat Kuyumculuk sahibi Murat Narçın da yaptığı açıklamada vatandaşların lüks alışveriş yerine mecburiyetten altın aldıklarını söyledi. Narçın, “Altın ticareti mecburi olarak dönüyor. Fiyatlar yüksek olsa da bir şekilde devam eden bir ticaretimiz var. Onun dışında vatandaşlar lüks ve keyfi olarak altın alımına yanaşmıyor.” dedi.

FİYATLAR

Cumhuriyet Altını 980 TL, Çeyrek 240 TL, Yarım Altın 480 TL, Ziynet altını 960 TL, bileziğin gramı ise 140 TL.Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sadettin KAYA
Sadettin KAYA - 1 yıl Önce

Sıla kuyucumculuk tek geçerim. Çok iyi esnaflar.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459