Altıyol kavşağı genişletilecek

Çerkezköy Belediyesi tarafından, ilçede trafiğin kilitlenme noktası olan Altıyol Kavşağına düzenleme yapılacak. Bu kapsamda kavşak genişletilecek ve bağlantı yolları ile trafiğin rahatlaması sağlanacak.

Altıyol kavşağı genişletilecek
banner301

Çerkezköy Bakış - Altıyol Kavşağı ve Emlak Konutları Kavşağı’nda yapılacak düzenleme çalışmaları ile ilgili Belediyenin Fen İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen toplantıya kurum temsilcilerinin yanı sıra 20’ye yakın mühendis katıldı. Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Gümüş başkanlık ettiği toplantıya, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Metin Pakdil, Türksat A.Ş. temsilcisi Fatih Aydın, Büyükşehir Belediyesi Yol Şube Müdür Vekili Tevfik Demirbilek, TESKİ temsilcisi Burak Gürses, TREDAŞ temsilcisi Furkan Karaca, Vodafone temsilcisi Ahmet Arslan, GAZDAŞ temsilcisi Samet Çavuşoğlu, İlçe Emniyet Müdürlüğü temsilcisi Süreyya Sayın, Türk Telekom temsilcisi ve 20’ye yakın mühendis katıldı.  
 

KURUMLAR EŞ ZAMANLI OLARAK ÇALIŞACAK

banner287
Toplantının ilk gündem maddesinde Altıyol Kavşağı ve bağlantı yollarında yapılması planlanan düzenleme çalışmaları görüşüldü. Altıyol Kavşağı’nın genişletilmesi ve buna paralel olarak bağlantı yollarında düzenleme yapılması gerektiği belirtilen toplantıda; altyapı kurumlarının da bu bölgedeki çalışmalarını eş zamanlı olarak tamamlamaları konusunda karara varıldı. 17 Temmuz Pazartesi günü başlayacak olan çalışmalarla Altıyol Kavşağı’ndaki trafik yoğunluğunun daha da azaltılmasının hedeflendiği belirtildi.
 

ÇALIŞMALAR EN KISA SÜREDE TAMAMLANACAK

Toplantıda daha sonra Cengiz Topel Caddesi Emlak Konutları Kavşağı ile ilgili yapılması planlanan çalışmalar masaya yatırıldı. Yapılan görüşmeler neticesinde Turgut Özal Bulvarı’nın, yapımı devam eden yeni ilkokula kadar olan kısmının Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından; Çağlayan Sokak ile Turgut Özal Caddesi arasında kalan bağlantı yolunun da Belediye tarafından yapılmasının uygun olacağı değerlendirildi. Türk Telekom, TREDAŞ, GAZDAŞ ve TESKİ gibi kurumlar da bu bölgelerde kendileri ile ilgili altyapı çalışmalarını eş zamanlı olarak gerçekleştirecek. Her iki kavşak ile ilgili çalışmaların en kısa sürede tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunulması amaçlanıyor.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2017, 14:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
Osman
Osman - 12 ay Önce

Aman onlar bişey yapmasın her yaptığını bok ediyo yüzüne gözüne bulaştırıyo bıraksın böyle daha ii

Sürucü
Sürucü - 12 ay Önce

Ozellikle hukumet cadde cikişi trafige iki yönlu kapali kimsede yol vermiyor

SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459