Altyapı çalışmaları bugün başlıyor

Kızılpınar Mahallesi’nin tüm cadde ve sokaklarını kapsayacak olan alt ve üst yapı çalışmaları için bugün saat 12:00’da temel atma töreni düzenlenecek.

Altyapı çalışmaları bugün başlıyor
banner301
Temel atma töreni öncesi Çerkezköy’e gelen TESKİ Genel Müdürü Şafak Başa, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay ile birlikte Çerkezköy Kanalizasyon İnşaatının temelinin atılacağı alanda incelemelerde bulundu.

Çerkezköy Bakış -
Kızılpınar Mahallesi’nin tüm cadde ve sokaklarını kapsayacak olan alt ve üst yapı çalışmaları için bugün saat 12:00’da temel atma töreni düzenlenecek. Çerkezköy Belediyesi ve TESKİ’nin çalışmaları ile çözüme kavuşacak olan Kızılpınar Mahallesi’nde kanalizasyon ve alt yapı çalışmalarının temeli atılacak.

“YOL VE KALDIRIM ÇALIŞMALARINA DA BAŞLANACAK”

Çalışmalarla ilgili bilgi veren Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay “Yapılacak olan alt yapı çalışmaları kapsamında 3 bin 860 metre 1400’lük büs, 944 metre 900’lük büs, 998 metre 500’lük büs, bin 894 metre 400’lük büs, 3 bin 161 metre 300’lük büs ve 66 bin 657 metre 200’lük büs çalışmasının yanı sıra bacalar ve terfi merkezleri yapılacak. Yapılacak olan çalışmalar kapsamında ekiplerden biri önce Veliköy arıtma tesisinden başlayarak Kızılpınar’a kollektör hattını getirecek. Bir diğer ekip de Kızılpınar içinde çalışmalarına başlayacak. Ekip sayıları artırılarak çalışmalar hızlı bir şekilde ilerlerken, kanalizasyon altyapı çalışmalarının yapılıp tamamlandığı alanlarda da yol ve kaldırım çalışmalarına başlanacak” dedi.

İLÇEDEKİ YATIRIMLARI İNCELEDİ

banner287
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (TESKİ) Genel Müdürü Dr.Şafak Başa, temel atma töreni öncesi Çerkezköy’e gelerek Belediye Başkanı Vahap Akay ile birlikte ilçedeki yatırımları inceledi. Yapılan teknik incelemelere TESKİ Genel Müdür Yardımcıları Dr.İbrahim İçöz, A. Soner Ergin ve İ.Feyzi Ünal, Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanı Kanan Güneş, Su ve Kanal İşletme Dairesi Başkanı Fatih Başaran, TESKİ Çerkezköy Şube Müdürü Ökkeş Çam ve Çerkezköy Belediyesi Fen İşleri Şube Müdürü Kemal Gümüş de katıldı.“SU PROBLEMİ DAHA DA AZALACAK”

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ı makamında ziyaret eden Başa, sonrasında Çerkezköy Kanalizasyon İnşaatının temelinin atılacağı alanda incelemelerde bulundu. TESKİ tarafından Çerkezköy’de yürütülen içme suyu çalışmalarını da inceleyen heyet, artan nüfus ile birlikte yetersiz kalan içme suyu kaynaklarına destek verilmesi amacı ile açılan yeni sondaj kuyuları ve içme suyu hattı çalışmalarının hızla devam ettiğini ve bu sayede Çerkezköy’ün su probleminin daha da azalacağını belirtti.

“ATIKSULARI ARITACAK”

Heyet, sona yaklaşılan Çerkezköy İleri Biyolojik Arıtma Tesisinde de incelemelerde bulundu. Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, DSİ tarafından yapılan ve tamamlanmasının akabinde 1 yıl TESKİ ile birlikte ortaklaşa işletilecek olan atıksu arıtma tesisinin, Çerkezköy ve Kapaklı’nın atıksuyunu arıtacağını belirtti. Tesis yetkilileri tarafından tesisin inşaat ve işleyiş süreci hakkında Başkan Akay, Genel Müdür Başa ve beraberlerindeki heyete brifing verildi. Genel itibari ile TESKİ’nin Çerkezköy’de yürüttüğü tüm bu çalışmaların tamamen vatandaşların daha refah ve kaliteli bir yaşam sürmelerine yönelik olduğunu dile getiren Başkan Akay, “Biz de belediye olarak her konuda destek vereceğiz” dedi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459