Anafen’de Mental Aritmetik kursu başlıyor

Çocukların hesap makinesi, kâğıt, kalem kullanmadan aritmetik işlemleri çok hızlı ve doğru biçimde yapmalarına olanak sağlayan Mental Aritmetik Kursu, Anafen Çerkezköy Şubesi’nde Perşembe günü başlıyor. Anafen Dershanesi Çerkezköy Şube Müdür Yardımcısı Sezgin Zil, branş derslerinde verimliliğini artırmak için Mental Aritmetik Kursu düzenlediklerini söyleyerek “Mental Aritmetik, beyni sürekli hazır durumda tutmak, insanın algılama kapasitesinin artmasına ve yapabileceklerini üst seviyelere çıkarmasına yardımcı olur. Mental Aritmetik, Matematik, Türkçe ve soyut işlemlerde bir araç, amaç değildir.’’ dedi.

Anafen’de Mental Aritmetik kursu başlıyor
banner301
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Anafen Dershanesi Çerkezköy Şubesi Müdür Yardımcısı Sezgin Zil, Mental Aritmetik’i beyin geliştirme programı olarak tanımlayarak, Mental Aritmetik’te kullanılan abaküs sayesinde de beynin spor yaptırıldığını söyledi.
“BEYNİN GELİŞTİRİLMESİNİ SAĞLIYOR’’
 ‘Dikkat, yaratıcılık, gözlem, konsantrasyon, odaklanma, muhakeme yeteneği, beynin sağ ve sol taraflarının gelişimi, fotografik hafıza ve hızlı öğrenme yetenekleri bu sistem sayesinde gelişir.’ Diyen Sezgin Zil “Mental Aritmetik, beyni sürekli hazır durumda tutmak, insanın algılama kapasitesinin artmasına ve yapabileceklerini üst seviyelere çıkarmasına yardımcı olur. Düzenli ve sistematik olarak egzersiz yapmak becerilerin gelişmesine katkı sağlamaktadır.’’ İfadelerini kullandı.  
“BEYNİ ABAKÜSLE SPOR YAPTIRIN’’
Beynin abaküsle spor yaptığını söyleyen Sezgin Zil, “bu şekilde de beynin gelişimi sağlanıyor. IQ seviyesin yükselmesi sağlanıyor. Beyin zamanla abaküsle gelişmesini sağlıyor. Dikkatsizlik ve dağınıklık önlenmiş olunuyor. Mental Aritmetik Kursu’nda
Mental aritmetik dersine takviye olarak dikkat geliştirme, hafızayı güçlendirme ve hızlı okuma teknikleri dersleri de verilecek. En üst verimliliği hedefliyoruz.’’ Diye konuştu.banner287
“MENTAL ARİTMETİK BAŞARIDA AMAÇ DEĞİL ARAÇTIR’’
Öğrencilere verilen branş derslerinde verimliliğini artırmak için Mental Aritmetik Kursu’nu çok önemli çalışma olduğunu ifade eden Sezgin Zil, “Mental Aritmetik, sözel derslerde dikkatli ve hızlı okumayı sayısal derslerde ise soyut işlemleri hızlı yapma ve anlama konusunda etkili bir programdır. Ancak, Mental Aritmetik, Matematik, Türkçe ve soyut işlemlerde bir araç, amaç değildir.’’dedi.
PERŞEMBE GÜNÜ BAŞLAYACAK
Kursa, anaokulundan 8’nci sınıfa kadar öğrenci kabul ettiklerini belirten Zil, “kursumuz Perşembe günü başlayacak. Kursumuzda dersleri Anafen Dershanesi Çerkezköy Şubesi Müdür Yardımcısı Mehmet Damar ile birlikte şahsım olarak vereceğiz. Haftada 2 gün 4 ders olarak yapacağız. Üç ders Mental Aritmetik, bir ders de kişisel değişim dersi olacak.’’ İfadelerine yer verdi.  
“KURSUMUZA BEKLİYORUZ’’
Ön kayıt avantajlarından yararlanmak isteyen öğrencileri Anafen Çerkezköy Şubesi’ne beklediklerini söyleyen Sezgin Zil, kursa katılan öğrenciler 4.ayın sonunda 25 adet tek basamaklı 10 saniye içerisinde kağıt kalem kullanmadan toplayabiliyorlar. Abaküs beyine yerleşiyor. Ondan sonra da zihindeki abaküs kullanılıyor. “ diye konuştu.
“AVRUPA’DA MÜFREDAT DERSİ OLARAK OKUTULUYOR’’
Mental Aritmetik dersinin Avrupa’da eğitim programında müfredat dersi olarak okutulduğunu ifade eden Sezgin Zil “ Alzheimer hastalarına da uygulamalı bir program olarak gösteriliyor.  Japonların yüzde 70’i abaküsle işlem yapıyor. Hesap makineleri gezdirmiyorlar.’’ dedi. 

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 10:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306