Asfalt serildi

Çerkezköy’de örnek sokak projesi kapsamında altyapı ve kaldırım çalışmalarının tamamlandığı Fatih Caddesi ve Makasçı Sokak sıcak asfalt ile kaplandı. Ancak bisiklet yolu olarak planlanan alanda eksiklikler olduğu görüldü.

Asfalt serildi
banner488
banner301

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Belediyesi tarafından ilki Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Özcan Sokak’ta, ikincisi ise Gazi Osman Paşa Mahallesi Butçular Sokak’ta hayata geçirilen Örnek Sokak Projesi devam ediyor. Proje çerçevesinde altyapı ve kaldırım çalışmalarının tamamlandığı GOP Mahallesi Fatih Caddesi ve Makasçı Sokak da sıcak asfalt serildi.
Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Özcan Sokak’ta ve Gazi Osman Paşa Mahallesi Butçular Sokak’ta Örnek Sokak Projesi çalışmalarının tamamlandığını kaydeden Belediye Başkanı Vahap Akay, “Ekiplerimiz daha sonra Fatih Caddesi’nde ve Makasçı Sokak’ta Örnek Sokak çalışmalarını sürdürdü. Fatih Caddemizde kaldırım yapım ve aydınlatma çalışmalarımızı tamamladık. Burada yolumuzun genişliği 12 metre, kaldırımlarımızın genişliği de 7 metre oldu. Sıcak asfalt çalışmasıyla birlikte Fatih Caddemizdeki Örnek Sokak faaliyetlerimizi de tamamlamış olduk” dedi.

İÇME SUYU HATTI YENİLENDİ

banner287
Proje kapsamında Makasçı Sokak’ta 100 metre içme suyu hattının yenilendiğini belirten Başkan Akay, “Ekiplerimiz bu sokağımıza 100 metre yağmursuyu hattı çekti. Akabinde kaldırım düzenleme çalışmaları gerçekleştirildi. TREDAŞ burada yeraltına yeni bir hat çekti. Bisiklet yolunun da yapıldığı sokağımızda aydınlatma çalışmalarımızı da tamamladık. Makasçı Sokak’ta yol genişliği 5 metre, kaldırımlar ise 7’şer metre genişliğinde düzenlendi. Sıcak asfalt çalışmasıyla birlikte Fatih Caddemizdeki Örnek Sokak faaliyetlerimizi de tamamlamış olduk” ifadelerini kullandı.

ÇALIŞMALAR İNAN SOKAK’TA DEVAM EDİYOR
Örnek Sokak Projesi çalışmalarının İnan Sokak’ta sürdüğünü dile getiren Başkan Akay, “Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallemize bağlı İnan Sokak’ta kazı çalışmalarımızı tamamladık. Ekiplerimiz burada öncelikle 260 metre içme suyu hattını yeniledi ve 260 metre yağmursuyu hattı çekti. Bisiklet yolu ile kaldırım düzenleme ve aydınlatma çalışmaları devam ediyor. İnan Sokak’ta da yol genişliğimiz 5 metre, kaldırımlarımız da 7’şer metre olacak. Örnek sokak çalışmalarımız Canbazlar Sokak’ta devam edecek” diye konuştu.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner462

banner306

banner459