Askeri personele 40 saatlik itfaiye eğitimi

Çerkezköy Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından 3.Zırhlı Tugay Komutanlığı personeline düzenli olarak verilen Temel İtfaiyecilik Eğitimleri cuma günü tamamlandı. Eğitimlerde 2 uzman erbaş ve 10 er-erbaş yangın söndürme, ilkyardım ve kurtarma konusunda uygulamalı eğitim aldı.

Askeri personele 40 saatlik itfaiye eğitimi
banner301
• EMRAH ÇOĞALAN
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Çerkezköy Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından askeri personele 40 saat süreyle temel itfaiyecilik eğitimi verildi.
EĞİTİMLER UYGULAMALI OLARAK GÖSTERİLDİ
Çerkezköy Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nde Pazartesi günü başlayan ve Cuma günü tamamlanan eğitimlerde askeri personele yanma ve yangın bilgisi, tehlikeli maddeleri tanıma ve müdahale yöntemleri, kurtarma ekipmanları ve kurtarma becerileri ve söndürme maddeleri ile teknikleri gibi konular anlatılarak uygulamalı olarak öğretildi.
2 UZMAN VE 10 ASKER EĞİTİME KATILDI
Eğitimler kapsamında askerler, çatıdan aşağı inme, halatlarla bir kuleden diğer kuleye geçme, yanan bir materyale zamanında müdahale etme, meydana gelebilecek bir yangına müdahale etme teknikleri, hortumların ne şekilde kullanılması gibi konularda detaylı eğitimler alırken, eğitim süresince de olası bir afet durumunda nasıl davranmaları konusunda gerekli şekilde bilgilendirildiler. İtfaiye ekiplerince verilen eğitimlere 2 Uzman Erbaş ve 10 er-erbaş katıldı.
banner287
“EĞİTİMLER SAYESİNDE KOLAY MÜDAHALEDE BULUNACAKLAR’’
Düzenledikleri eğitimler hakkında açıklamada bulunan Çerkezköy Belediyesi İtfaiye Müdürü Hayrettin Sönmez, “temel itfaiyecilik eğitimlerini her yıl düzenli olarak veriyoruz. Düzenlediğimiz eğitimler sayesinde eğitim alan personeller görevlerinde daha başarılı oluyorlar. Arkadaşlarımız tarafından verilen bu eğitimler en ince ayrıntısına kadar anlatılarak uygulamalı olarak gösteriliyor. Hem ekipman hem tecrübe olarak çok iyi durumdayız. Vermiş olduğumuz eğitimler sayesinde yangınlara ve olası afet durumlarına etkin bir şekilde müdahale edebilecekler” diye konuştu.
Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 14:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet narin
ahmet narin - 6 yıl Önce

çok başarılı bir çalışma olmuş emeği geçen herkesin ellerine sağlık

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493