As’tan sürücülere kış uyarısı

Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mustafa As, karlı ve buzlu havalarda araç kullanan sürücüleri dikkali olmaları konusunda uyardı.

As’tan sürücülere kış uyarısı
banner301
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mustafa As, karlı ve buzlu havalarda araç kullanan sürücüleri dikkatli olmaları konusunda uyardı. Sürücülerin mutlaka kış lastiği kullanmaları gerektiğini söyleyen Mustafa As “takip mesafesini uzun tutmamız gerekiyor. Kaygan ve karlı zeminde önümüzde ilerleyen aracın tekerlek izinden gitmeliyiz. Yokuşu çıkarken büyük vitesi, aşağı inerken ise küçük vitesi kullanmalıyız” dedi.

“MUTLAKA KIŞ LASTİĞİ KULLANMALIYIZ”

banner287
Sürücülerin mutlaka kış lastiği kullanmaları gerektiğini söyleyen Mustafa As “Hız yapmamamız gerekiyor. Çünkü gazı ve freni sert kullanırsak kaza riskini artırırız. Önümüzdeki araç ile takip mesafesini uzun tutmamız gerekiyor. Kaygan ve karlı zeminde önümüzde ilerleyen aracın tekerlek izinden gitmeliyiz. Yokuşu çıkarken büyük vitesi, aşağı inerken ise küçük vitesi kullanmalıyız” dedi.

“TAKİP MESAFESİNİ UZUN TUTMALIYIZ”

Mustafa As, karlı havalarda lastik hava basıncının normal değerlerden yüksek tutulması gerektiğini vurgulayarak “Aracımızı karlı havalarda mümkün olduğu kadar düşük devirde kullanmalıyız.” şeklinde konuştu. Karlı ve buzlu havalarda toplu taşıma araçlarının kullanılmasını tavsiye eden As “Kurallara uymamız durumunda hem trafiği rahatlatmış olacağız hem de muhtemel trafik kazalarının önüne geçmiş olacağız” dedi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459