banner507

Atamızı özlemle andık

Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 79. yıldönümünde tüm yurtta olduğu gibi Çerkezköy’de de anıldı. Anma töreni Cumhuriyet Meydanında çelenk koyma töreni ile başladı. Program ardından Halk Eğitimi Merkezinde yapılan gösterilerle devam etti.

Atamızı özlemle andık
banner301

Çerkezköy Bakış - Cumhuriyet Meydanındaki törene Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, 3. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Engin Candaş, Belediye Başkanı Vahay Akap, AK Parti Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan, Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcısı Hacı Ünal, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Volkan Torun,  siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşları temsilcileri, STK temsilcileri, askeri erkan, mahalle muhtarları, gaziler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
İlk olarak meydandaki Atatürk Anıtına Çerkezköy Kaymakamlığı ardından Garnizon Komutanlığı ve Çerkezköy Belediyesi çelenkleri sunuldu. Çelenk sunumunun ardında saat 9.05’te ilçede hayat durdu ve 2 dakikalık saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşımız okundu. Buradaki program daha sonra Halk Eğitimi Merkezindeki etkinliklerde devam etti.

banner287
ŞİİRLER OKUNDU HEDİYELER VERİLDİ
Atatürk’ü anma töreni kapsamında Halk Eğitim merkezinde devam eden programa ilçe protokolü ile siyasi parti, STK  temsilcileri ile vatandaşlar ve öğrenciler katıl Tören iki dakikalık saygı duruşu ve ardından okunan İstiklal Marşı ile başladı. Program öğrencilerin okuduğu şiirler ile devam etti. Pakize Narin Anadolu Lisesi öğrencisi İpek Yıldız  ‘Dağ başını duman aldı’ adlı şiiri okudu. 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası münasebetiyle ilçe genelinde yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyeler verildi.
Anaokulu ve İlkokul kategorisi resim yarışması birincileri; Sude Akın, Deniz Ak. İlkokul, Ortaokul kategorisi şiir yarışması birincisi Nihal Yüksel, Lise kategorisi kompozisyon yarışması birincisi Neslihan Bektaş, ödüllerini Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban’dan aldı. AK Parti Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan, anaokulu ve ilkokul kategorisinde resim yarışması ikincileri; Melis Topuz, Utku Arıcan, ortaokul kategorisi şiir yarışması ikincisi Deniz Hatice Ilgın, Lise kompozisyon kategorisi yarışması ikincisi Asmin Bingöl’e hediyelerini verdi. Anaokulu ve ilkokul kategorisinde resim yarışması üçüncüleri Çınar uslu, Rana Havsa Güner, okul şiir yarışması üçüncüsü Çağla Gökçe, lise kategorisi kompozisyon yarışması üçüncüsü Ebru Acar hediyelerini Garnizon Komutanı Tuğgeneral Engin Candaş’tan aldı. Ardından Atatürk’ün ebediyete intikalini anlatan kısa film gösterimi yapıldı. Müzik Öğretmeni Serdal Özmen gözetiminde Atatürk’ün sevdiği türküler Pakize Narin Anadolu Liseli öğrencileri tarafından seslendirildi. Beden Eğitimi öğretmeni Burhan Öztürk’ün hazırladığı Pakize Narin Liseli halk oyunları ekibinin zeybek gösterisinin ardında tören son buldu.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493