banner507

Atatürk’ün Çocukları

Çerkezköy Atatürk İlkokulu öğrencileri, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 79’uncu yıldönümünde adına yakışır şekilde andı. Öğrenciler tarafından hazırlanan anma programında gözyaşları sel olup aktı.

banner301

Çerkezköy Bakış - Tüm Türkiye’de olduğu gibi saatler 09.05’i gösterdiği anda Çerkezköy’de de hayat durdu. Cumhuriyet Meydanında düzenlenen anma töreninin yanı sıra, Atatürk İlkokulu bahçesinde de Büyük Önder Atatürk’ü anmak için program düzenlendi. İlk önce çalan siren eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Ardından ise öğrenciler, öğretmenler ve veliler İstiklal Marşımızı okudu. Daha sonra da okul öğrencilerinin, öğretmenlerinin desteğiyle hazırladığı programa geçildi.

BÜYÜK ALKIŞ ALDILAR 

banner287
Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı okul öğrencilerinden Sudenur Mutafoğlu ve Egemen Aslantepe yaptı. Ardından da 2-A sınıfı öğrencileri şiir okudu. Daha sonrada Atatürk tişörtü ve maskesi takan 2-C sınıfı öğrencileri Atatürk ile ilgili özlü sözleri haykırdı. 2-B sınıfı öğrencileri ise Mustafa Kemal’ giden yol isimli şiiri, okul öğrencilerinden Nisa Değirmenci ve Ceren İlhan de ‘Ata’ya özlem’ isimli şiiri okudu. Programın finalinde ise okul korusu, ‘Atatürk çocukları’ islimli şarkıyı seslendirdi. Öğrencilerin sergilediği performans büyük alkış aldı ve bazı ve öğrenciler ve veliler gözyaşlarını tutamadı. 

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2017, 19:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
Maalesef
Maalesef - 1 yıl Önce

Maalesef sabah saygı duruşu sırasında, Ataürk caddesinde durmayıp yoluna devam edenler vardı. Yazıklar olsun onlara.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493