Aynı anda bin çocuk oyun oynayabilecek

Çerkezköy Belediyesi’nin ilk etap çalışmalarının 2016 yılında tamamlandığı Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanı’nda ikinci etap çalışmaları başladı.

Aynı anda bin çocuk oyun oynayabilecek
banner301

Çalışmalar kapsamında, 11 bin metrekarelik yeni bir park alanı oluşturulacak.

Çerkezköy Bakış - Cumhuriyet Mahallesinde bulunan Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanı 2. etap çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Vahap Akay, “Mevcut güreş sahamızda revizyon çalışması gerçekleştirilecek. Bu çerçevede güreş sahamıza yeni bir beton tribün kazandırdık. Burada bir de ahşap sahne yapılacak. Bununla birlikte 2. etap çalışmaları kapsamında güreş sahamızın hemen karşısında bulunan yaklaşık 11 bin metrekarelik alanda da büyük bir park alanı oluşturuyoruz. Belediyemiz Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri burada da çalışmalara başladı. Bu çerçevede yeni park alanımızda beton parke taş kaplama meydan ve bağlantı yolları yapılacak. Aydınlatma çalışmaları gerçekleştirilecek. Park alanımızda oturma alanları, pergolalar, büfe ve yeni nesil oyun grupları da yer alacak. Yeni park alanımızda otomatik sulama sistemi de olacak” ifadelerini kullandı.

banner287
3 MİLYON LİRALIK YATIRIM

Tepe Piknik Alanı’nda 2’nci etap çalışmaları kapsamındaki güreş sahasının revizyonu ve yeni park alanının oluşturulması ile ilgili ihalenin gerçekleştirildiğini kaydeden Akay, “Proje kapsamında yaklaşık 3 milyon liralık bir yatırım yapıyoruz. Her türlü detay ve güvenlik tedbirlerinin düşünüldüğü, Avrupa standartlarında modern bir park alanı kazandıracağız. Bu park alanımızda aynı anda yaklaşık bin çocuğumuz oyun oynayabilecek. Parkımızda ayrıca Türkiye’nin en yüksek (9,5 metre) ip tırmanma oyun grubu da bulunacak. Haziran ayına kadar çalışmaların tamamlanması planlanan yeni parkımızla sadece çocuklarımıza değil, 7’den 70’e tüm vatandaşlarımıza hitap eden bir alan kazandıracağız” açıklamalarında bulundu.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493