Bağımlılığın önlenmesi için eğitim verecekler

Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Çerkezköy Meslek Yüksekokulu’ndan boşalan binada faaliyetlerini sürdüren Rehberlik Araştırma Merkezi’ni (RAM) ziyaret etti.

Bağımlılığın önlenmesi için eğitim verecekler
banner301
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Çerkezköy Meslek Yüksekokulu’ndan boşalan binada faaliyetlerini sürdüren Rehberlik Araştırma Merkezi’ni (RAM) ziyaret etti. Ziyarette konuşan Kubilay “. İlçemizde Çocuk Koruma Kanunu ile Uyuşturucu ve Bağımlılık ile Mücadelede top yekun seferberlik başlatmıştık. Her kurumun üzerine düşeni yapması için kararlar alınmıştı. Rehberlik Araştırma Merkezimiz de bu kapsamda çalışmalar yürütüyor. TBM kapsamında eğitimler alan rehber öğretmenlerimiz, Halk Eğitim Merkezimiz aracılığı ile 5 alanda bağımlılığın önlenmesi adına ilgili öğrencilerimize eğitim verecekler” dedi.

3 İLÇEYE HİZMET VERİYOR

Kaymakam Kubilay, Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü İdris Gündüzalp’ten çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Rehberlik Araştırma Merkezi’nin, gerek özel eğitim gerektiren zihinsel yetersizlik, özel öğrenme güçlüğü, otizm, bedensel yetersizlik, işitme ve görme yetersizliği olan çocukların gerekse üstün yetenekli çocukların, devletin sağlamış olduğu eğitim olanaklarından en iyi şekilde yararlanabilmeleri sağlamak amacıyla tanılama ve eğitim tedbiri işlemlerinin yürütüldüğü bir kurum olduğunu dile getiren Gündüzalp “Kaymakamız Metin Kubilay’ın sürekli desteğini alan kurumumuz, sadece Çerkezköy ile sınırlı kalmayarak, Kapaklı ve Saray ilçelerini de kapsayan bir hizmet anlayışı ile yaklaşık 279 bin kişilik genel nüfusa hizmet vermektedir” dedi.

13 PERSONEL İLE HİZMET VERİYOR

Kurumun Özel Eğitim ve Rehberlik alanı olmak üzere iki alanda her ay yaklaşık 300 öğrenci ve ailesine hizmet verdiğini, bu öğrencilerle ilgili tüm iş ve işlemleri yürüttüğünü kaydeden Gündüzalp, “Kurumumuz 5 özel eğitim, 6 psikolojik danışman, 1 müdür yardımcısı ve 1 müdür olmak üzere toplam 13 personeli ile hizmet veriyor” dedi.
banner287KURSU ZİYARET ETTİ

Rehberlik Araştırma Merkezi ziyaretlerinde son yapılan çalışmaları yakından inceleyen Kaymakam Metin Kubilay, Rehberlik Araştırma Merkezi formatörleri aracılığıyla rehber öğretmenlere yönelik düzenlenen Çocuk Koruma Kanunu Danışmanlık Tedbiri Kararları Uygulayıcı Yetiştirme Kursu’nu ziyaret ederek ilgili öğretmenlere başarılar diledi.

“YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ”

Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlığın destekleri ile Yeşilay tarafından tüm Türkiye’de yürütülmekte olan, Türkiye Bağımlılıkla Mücadele (TBM) Eğitim Programı Tanıtım Broşürünü de inceleyen Kubilay “Madde bağımlılığının önlenmesi adına ilçemizde yapılabilecek tüm çalışmaları yakından takip ederek destekliyoruz. İlçemizde Çocuk Koruma Kanunu ile Uyuşturucu ve Bağımlılık ile Mücadelede top yekun seferberlik başlatmıştık. Her kurumun üzerine düşeni yapması için kararlar alınmıştı. Rehberlik Araştırma Merkezimiz de bu kapsamda çalışmalar yürütüyor. TBM kapsamında eğitimler alan rehber öğretmenlerimiz, Halk Eğitim Merkezimiz aracılığı ile 5 alanda bağımlılığın önlenmesi adına ilgili öğrencilerimize eğitim verecekler” dedi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306