Bağlık Mahallesine yeni park

Çerkezköy’ün Bağlık Mahallesine, belediye tarafından yeni park yapımı için ihaleye çıkıldı.

Bağlık Mahallesine yeni park
banner301

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Bağlık Mahallesi 490-495 Adalar Yanı Park Yapımı İşi ihalesi toplam 4 firmanın katılımı ile gerçekleştirildi. Yaklaşık maliyeti 417 bin 133,30 lira olan ihalede Tayfun Mühendislik firması 365 bin 890 lira, Davut Kaymaz Mühendislik ise 365 bin lira teklifte bulundu. Ridade Peyzaj firmasının 331 bin Lira teklif verdiği ihaledeki en düşük teklif ise 322 bin 900 Lira ile Polen Peyzaj firmasından geldi.  
 

banner287
8 BİN 500 METREKARELİK ALANDA YENİ BİR PARK OLUŞTURULACAK

İhaleyi kazanan firma, komisyon tarafından yapılacak olan inceleme ve değerlendirmenin ardından belli olacak. İhalenin sonuçlanması ve sözleşmenin imzalanması ile birlikte Bağlık Mahallesi 490-495 adalar yanındaki yaklaşık 8 bin 500 metrekarelik alanda yeni bir park oluşturulacak. Mini basketbol sahası, mini futbol sahası, 2 adet fitness alanı, çocuk oyun alanı, oturma alanları ve beton parke taş döşemeli yürüyüş yollarının bulunacağı yeni park alanının, sözleşmenin imzalanmasının ardından 90 takvim günü içinde tamamlanması planlanıyor.
Çerkezköy Belediyesi olarak ilçe genelinde bulunan park alanlarını modernize ettiklerini belirten Belediye Başkanı Vahap Akay, “Yıllarca işletme mantığı ile çalıştırılan park alanlarımızı modernize ederek, yeniden halkımızın kullanımına açıyoruz. Bir yandan da kentimizin ihtiyaç duyulan noktalarında, çocuklarımızın ve ailelerimizin güzelce vakit geçirebilecekleri yeni park alanları oluşturuyoruz. Bağlık Mahallesi 490-495 adalar yanında yapacağımız park da bunlardan biri olacak” dedi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306