banner507

Balıklar arttı fiyatlar düştü

Tezgahlarda balık bereketi olunca bu durum fiyatlara da yansıdı ve balık fiyatları düştü. Karadeniz’in incisi hamsinin kilosu 20 liradan 10 liraya düştü.

Balıklar arttı fiyatlar düştü
banner301

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Kapalı Halk Pazarının yanında bulunan balık pazarında çeşit çeşit balıklar tezgahlarda yerini aldı. Balıkların artmasından dolayı fiyatlarda düşüş başladı. Balıkların fazlalaşmasından dolayı fiyatların düştüğünü ve tezgahlara ilginin arttığını ifade eden Karadeniz Balıkçılık yetkilisi Volkan Biber, “Hamsi 10 liraya kadar düştü. Satışlarımız da arttı. Burada her gün günlük taze balık geliyor. İsteyen müşterilerimize balığı temizleyip veriyoruz. İstavritin fiyatı 15 lira oldu palamut 10 liradan sayılıyor. İlerleyen günlerde fiyatların biraz daha düşeceğini tahmin ediyoruz.” diye söyledi.

banner287
ÜRÜN AZALDI FİYAT ARTTI
Kapalı Pazar Yerinde ise sebze fiyatları geçtiğimiz haftaya göre biraz daha ucuzlarken, meyve fiyatlarındaki artış dikkat çekti. Pazarda tezgahtarlık yapan  Furkan Durmuş, fiyatların arttığını ifade etti. Durmuş, “Ürünlerde şuan biraz azlık var bu haliyle fiyatlara yansıyor. Meyve fiyatları arttı. Müşteri fazla, ama alım yok. Vatandaşlar geliyor fakat yaşanan artış nedeniyle çok fazla alışveriş yapamıyor, alım gücü yok.” dedi. Daha çok yeşillik ve sebze satışı yapan Cesim Bulam, fiyatlarda az da olsa bir düşüş olduğunu belirtti. Bulam, “Bizim ürün fiyatlarımızda düşüşler başladı. Bu yüzden cazip geliyor ve vatandaşın ilgisi de artıyor. Normal de bu aralar daha yüksek olması lazım ama şuan düşüş var. Bu şekilde vatandaşlar için güzel oluyor. Bizim tezgahlarda da yoğunluk oluyor. Sadece domateste ufak bir artış oldu 3 liraydı 3,5 lira oldu. Lahana, brokoli, ıspanak, kereviz bunların fiyatlarında düşüş oldu. 

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2017, 17:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
ER
ER - 1 yıl Önce

HERŞEY ATEŞ PAHASI NERDE UCUZLUK HİÇ GÖRMEDİK 1 LİMON BİLE 1 TL.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493