Başarının ipuçlarını anlattı

Özel Gülerçin Koleji’nde kariyer günleri programı sürüyor.

Başarının ipuçlarını anlattı
banner301

Özel Gülerçin Koleji her ay düzenlediği kariyer günleri kapsamında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi’nde görevli Prof. Dr. Ayşegül Tanık’ı ağırladı. Hayatta başarılı olmanın plan yapmaya dayandığını ifade eden Prof. Dr. Ayşegül Tanık, başarıda insanın sevdiği işi yapması, sosyal yaşama önem vermesi ve vaktini iyi planlamasının önemine değindi.

TEŞEKKÜR ETTİ

Kariyer Günleri’nin bu ayki konuğu olan İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi’nde görevli Prof. Dr. Ayşegül Tanık, davetleri için Özel Gülerçin Koleji Kurucusu S.Bülent Gülerçin’e teşekkür etti. Bülent Gülerçin ile üniversiteden sınıf arkadaşı olduklarını paylaşan Tanık, Bülent Gülerçin ile yıllardır hiç kopmayan, süregelen bir arkadaşlıkları olduğunu ifade etti. Arkadaşlığın önemine vurgu yapan Tanık, eğitim hayatı ve mesleğiyle ilgili öğrencilere bilgiler verdi.

MESLEĞİNİ TANITTI

Prof. Dr. Ayşegül Tanık, öğrencilerle bugünlere nasıl geldiğini, hangi aşamalardan geçtiğini ve başarısının sırlarını paylaştı. Yaşadığı ve tecrübe edindiği bazı olayları öğrencilerle paylaşan Tanık, Kimya mühendisliği ve Çevre mühendisliği meslekleriyle ilgili bilgiler verdi. İşini severek yaptığından bahseden Tanık, öğrencilere de yapacakları işi öncelikle sevmeleri gerektiğini tavsiye etti. Akademik başarıların yanında sosyal ilişkilere de önem verilmesi gerektiğini öğrencilere aktaran Tanık, öğrencilere aile ve arkadaşlarıyla iyi vakit geçirmeleri tavsiyesinde bulundu.

banner287“BAŞARININ YOLU PLAN YAPMAKTAN GEÇER”

24 saatin planlı bir şekilde geçirildiğinde oldukça uzun bir zaman dilimi olduğunu söyleyen Tanık, öğrencilere vakitlerini verimli kullanabilmeleri için plan yapmalarını tavsiye etti. Hayatta başarılı olmanın plan yapmaya dayandığını ifade eden Prof. Dr. Ayşegül Tanık, insanın sevdiği işi yapması, sosyal yaşama önem vermesi ve vaktini iyi planlaması gerektiğini belirtti. Mesleğiyle ilgili bilgileri ve iş hayatını öğrencilerle paylaşan Prof. Dr. Ayşegül Tanık konuşmasının ardından öğrencilerinin sorularını yanıtladı.

KARİYER GÜNLERİ DEVAM EDECEK

Programın ardından Gülerçin Koleji Müdürü Ömer Kürklü düzenledikleri kariyer gününün amacıyla  ilgili “Gerçek bilgi ve önerilerle öğrencileri gelecekleri ile ilgili motive etmek, Kimya mühendisliği ve Çevre mühendisliği mesleğini öğrencilerimize tanıtmak, öğrencilerimizi ülkemizdeki kimya uygulamaları ve çevre koruma etkinlikleri hakkında bilinçlendirmek ve öğrencilerimize bu birimlerde yer almak için hangi aşamalardan geçmek gerektiğini öğretmektir. Aynı zamanda var olan çevre koruma bilincini ve doğa sevgisini arttırmaktır.” diyerek kariyer günlerine önümüzdeki aylarda da devam edeceklerini ifade etti.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner455

banner306

banner454