“Basın olmadan demokrasi olmaz”

Çerkezköy’e Gönül Verenler Derneği Başkanı Murat Akay ve yönetim kurulu üyeleri, 24 Temmuz basında sansürün kaldırılışının yıldönümü dolayısıyla Çerkezköy’de görev yapan basın mensuplarını kahvaltıda ağırladı.

“Basın olmadan demokrasi olmaz”
banner301
Çerkezköy Bakış - Bir süre önce kurulan Çerkezköy’e Gönül Verenler Derneği’nin Başkanı Murat Akay ve yönetim kurulu üyeleri, 24 Temmuz basında sansürün kaldırılışının yıldönümü dolayısıyla Çerkezköy’de görev yapan basın mensuplarını kahvaltıda ağırladı. Yaşanan bu süreçte basının önemli bir görevi ifa ettiğini kaydeden Dernek Başkanı Akay, “Basın olmadan demokrasi olmaz” dedi.

BASIN BAYRAMINI KUTLADI

Cumartesi günü saat 10.30’da Tunalı Butik Otel’de düzenlenen kahvaltıya dernek başkanı Murat Akay, yönetim kurulu üyesi Ercan Tunalı ve ilçede görev yapan basın mensupları katıldı. Kahvaltı programının ardından konuşan Çerkezköy’e Gönül Verenler Derneği Başkanı Murat Akay, gazetecilerin basın bayramını kutladı.  

banner287
“ÖNEMLİ BİR GÖREV İFA ETTİNİZ”

Türkiye’deki bu konjektörde oluşan darbe girişimi sürecinde basın mensuplarının önemli görevler ifa ettiğini kaydeden Akay “Basın yasama, yürüme ve yargıdan sonra 4.kuvvettir. Darbenin başarılı olmaması için 4.büyük unsur basındı. Basın 4.güç olarak darbenin önüne geçerek, darbe girişimi sürecinde kamuoyunu kesintisiz bilgilendirerek, Cumhurbaşkanının konuşmasını vererek halkın sokağa çıkmasını sağlamış ve demokrasinin tekrar tesis etmesine olanak verdi” dedi.

“BASIN OLMADAN DEMOKRASİ OLMAZ”

Basının çok önemli olduğunu ve sansür edilemeyeceğini kaydeden Murat Akay “Bu süreçte basın sansür edilemediği için demokrasi tesis edildi. Basın olmadan demokrasi olmaz. ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ ifadesini sağlayacak en önemli şey basındır. Bu önemli dönemde önemli bir görev yürüten tüm basın emekçilerini kutluyorum. Can siperane bir şekilde haberleri aktarmaya çalıştılar. Basın müesseselerinin sahiplerinin de emeği çok. Onlara teşekkür ediyorum. 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişiminde hangi düşünceden, hangi partiden olursa olsun vatandaşlar da meydanlara inerek tankların önünde durdu, demokrasiye sahip çıktı” dedi. Gazetecilerin basın bayramını kutlayan Akay, basın mensuplarına bundan sonraki meslek hayatlarında başarılar diledi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459