Başkan Akay çalışmaları yerinde inceledi

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Belediye Fen İşleri Müdürü Kemal Gümüş ve Belediye Park ve Bahçeler Müdürü Halil Mert Tayşir ile beraber ilçe genelinde yapımı devam eden çalışmaları yerinde inceledi.

Başkan Akay çalışmaları yerinde inceledi
banner301
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, ilçe genelinde yapılan çalışmaları yerinde inceledi. 14 farklı noktada inceleme yapan Akay, çalışmalar hakkında bilgi alırken, çalışmaların planlanan tarihlerinde neticelenmesi için talimatlar verdi.

14 NOKTADA DEVAM EDEN ÇALIŞMALARI İNCELEDİ

Yapımı devam eden yollardan kanalizasyon çalışmalarına, parklardaki düzenlemelerden spor tesislerine, hayvan barınağından kaldırım çalışmalarına kadar ilçe genelindeki 14 farklı noktada inceleme yapan Akay, çalışmalar hakkında bilgi alırken, çalışmaların planlanan tarihlerinde neticelenmesi için talimatlar verdi.

HÜKÜMET CADDESİ’NDE ÇALIŞMALAR TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR

Başkan Akay’ın ilk durağı Hükümet Caddesi’ndeki çalışmalar oldu. Çalışmalar hakkında bilgi veren Fen İşleri Müdürü Kemal Gümüş; yapılacak olan düzenlemeler ile Hükümet Caddesi’nin gidiş geliş olacak şekilde 4 şeritli yol olacağını belirtti. Gümüş, bu bölgedeki içme suyu hattının yenileneceğini, TESKİ tarafından yağmur suyu
çalışması yapılacağını ve bu çalışmalardan sonra yol ve kaldırım çalışmalarının başlayacağını kaydetti. Bu bölgedeki çalışmaların DSİ tarafından yapımı süren dere ıslah ve köprünün tamamlanmasıyla beraber aralık ayı sonuna kadar biteceğini dile getiren Gümüş, Çerkezköy Devlet Hastanesi acil giriş tarafından Ağız ve Diş Sağlığı Merkezini bağlayan yeni bir yolun yapıldığını belirterek “En kısa sürede burayı asfaltlayarak hastane bölgesindeki yoğunluğu azaltacağız” dedi. Park ve Bahçeler Müdürü Halil Mert Tayşir de Belediye Başkanı Akay’a  hastane yolu üzerinde ve hastane çevresinde 4 metre boyunda dörder metre arayla 69 ıhlamur ağacı dikildiğinin bilgisini verdi.

ŞEHİT ÖMER HALİSDEMİR KAİDESİ VE BÜSTÜ

Şehit Teğmen Akın Akın Caddesi üzerinde bulunan parktaki 35m2’lik alana Şehit Ömer Halisdemir kaidesi ve büstü yapılacağını belirten Tayşir, çalışmaların 10 gün içerisinde tamamlanacağını ve parkın isminin de Şehit Ömer Halisdemir Parkı olacağını söyledi. Başkan Akay ve beraberindeki heyetin bir sonraki durağı ise yapımı devam eden futbol sahası oldu. Sahanın ortasında bulunan elektrik direğinin TREDAŞ yetkilileri tarafından kaldırılmaması sebebiyle işlerinin 30 gün ertelendiğini ifade eden Başkan Akay daha sonra futbol sahası yanındaki Geçici Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti. Yetkililer daha sağlıklı ve yeni 35 adet barınak yapımının hızla sürdüğünü ve ameliyathane yapımına da başlanacağını belirtti.

banner287
TEPEYE YENİ SPOR ALANI

Fen İşleri Müdürü Kemal Gümüş, İstasyon Mahallesi’ndeki Çayırlı Sokak ile Hakim Sami Sokak arasında yeni bir yolun altyapısının yapıldığını ve en kısa sürede asfaltlanıp ulaşıma açılacağının bilgisini verirken Belediye Başkanı Vahap Akay ve beraberindeki heyet Tepe Emlak Konutları mevkiine geçti. Park ve Bahçeler Müdürü Halil Mert Tayşir, tepe piknik alanı arkasında kalan 5780 m2’lik alana yapılacak olan parkın içinde 4 adet tenis kortu, tribün, çocuk oyun alanları ve kafeterya bulunduğunu belirterek projeyi Başkan Akay’a sundu. İstasyon mezarlığının arka kısmında yapımı devam eden yeni yol ile Tepe Emlak konutları ile Otogar ve Kızılpınar arasındaki güzergahta yeni bir alternatif yol oluşturduklarını söyleyen Fen İşleri Müdürü Kemal Gümüş, yolun asfaltlama işlemlerine önümüzdeki günlerde başlanacağının bilgisini verdi.

KIZILPINAR’DAKİ ÇALIŞMALAR DA İNCELENDİ

Kızılpınar Mahallesi İstiklal Caddesi girişinde başlayan TESKİ’nin kanalizasyon çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Akay ve beraberindeki heyet ardından Kızılpınar Kültür Merkezi’ne geçti. Kızılpınar Kültür Merkezi’nin bölge için nimet olduğunu ifade eden Başkan Akay, “Binayı en kısa sürede aktif hale getireceğiz” dedi. Bina içerisine bilgisayar ve etüt odaları, kütüphane yaparak burayı gençlik merkezine dönüştüreceklerini söyleyen Akay, yine bina içerisinde mahalle evinin olacağını, dikiş-nakış kurslarının yapılacağını, çamaşırhane olacağını belirtti. Fen İşleri Müdürü Kemal Gümüş ise çalışmaların hızla sürdüğünü ve asansörün engelli vatandaşlar için de kullanışlı hale getirileceğini ifade etti.

VATANDAŞLAR İLE SOHBET ETTİ

Kızılpınar’da yapılan incelemelerde bir vatandaş Başkan Akay’ın önünü keserek iş istedi. Aylardır işsiz olduğunu ve iş bulamadığını söyleyen vatandaşı dinleyen Akay telefon ile arayarak gerekli talimatları verdi. Ziyaretleri süresince vatandaşlar ile sürekli diyalog halinde olan Başkan Akay, parklardaki incelemelerinde oyun oynayan çocuklara eşlik etti ve onları dinledi.

PARKLARI DA İNCELEDİ

Başkan Vahap Akay ve beraberindeki heyet, yapımı tamamlanan ve yapımına devam edilen Fevzi Paşa Mahallesi Kulalar Sokak ile Gazi Osman Paşa Mahallesi’ndeki Muhsin Yazıcıoğlu ve Yunus Emre parklarındaki çalışmaları da inceledi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2016, 15:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
misafir
misafir - 1 yıl Önce

istasyon mahallesi hükümet cad.garnizon sok parkı ne zaman yapacaksınız sayın başkanım

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306