Başkan Akay, çalışmalarını anlattı

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, 10 Ocak Çalışanlar Gazeteciler Günü nedeniyle, ilçede görevli gazetecilerle akşam yemeğinde bir araya geldi.

Başkan Akay, çalışmalarını anlattı
banner301
Çerkezköy Bakış - Gazeteciler gününü kutlayarak gazetecilere çalışmalarında başarılar dileyen Başkan Akay, 2017 çalışmaları hakkında genel bilgi verdi

GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADI

Mekan Cafe-Bistro’da düzenlenen yemekte konuşan Başkan Akay, Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayarak çalışmalarında gazetecilere başarılar diledi. 2017 yılında Çerkezköy’de birçok büyük projenin hayata geçirileceğini açıklayan Başkan Akay kendisine yöneltilen soruları da yanıtladı.

“PROTOKOL SÜRESİ SONA ERDİ”

Çerkezköy Spor Salonu’ndan Aralık ayı itibariyle çalışanlarını çektiklerini söyleyen Vahap Akay “2006 yılında Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü ile imzalan protokol kapsamında Çerkezköy Kapalı Spor Salonu’nun işletmesi Çerkezköy Belediyesi’ne geçmişti. 10 yıl boyunca Çerkezköy Belediyesi personel başta olmak üzere spor salonunun tüm ihtiyaçlarını karşıladı.” dedi.

“PERSONELİMİZİ GERİ ÇEKTİK”

10 yıldır kullanıma açık olan Çerkezköy Spor Salonu’nda zamana bağlı olarak birçok ihtiyacının ortaya çıktığını kaydeden Başkan Akay “Bizler de eksiklikleri tespitini yaptık. Gerek doğalgaz dönüşümü gerekse de çatı ve benzeri ihtiyaçlar için yaklaşık 500 bin liralık bir ihtiyaç ortaya çıktı. Biz de protokolü yenileyerek, çalışmalara başlamak istedik. Ancak, bizim girişimlerimize aynı yönde bir karşılık gelmedi. Protokol imzalamaya sıcak bakılmayınca biz de personelimizi geri çektik.” diye konuştu.

banner287
“KAPALI SPOR SALONU YAPACAĞIZ”

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin Kızılpınar Mahallesi’ne inşa ettiği okulunun yanına 500 kişilik tribün kapasiteli Kapalı Spor Salonu yapacaklarını açıklayan Başkan Akay “Okulun ön bölümünde spor alanı bulunuyor. Bizler de Çerkezköy Belediyesi olarak Kızılpınar Mahallesi’ne spor salonu kazandıracağız” diye konuştu.

“ÇERKEZKÖY İÇİN ÖNEMİ BÜYÜK”

Veliköy Sahası’na Gümrük ile TIR parkını taşımak için çalışmalarını sürdürdüklerini anlatan Başkan Akay “Veliköy Sahası’nı kısa bir süre sonra kapatacağız. Sahanın bulunduğu alana ve çevresine Gümrük Müdürlüğü ile TIR parkını taşımayı planlıyoruz. Aynı zamanda Taşıyıcılar Kooperatifi’nin de aynı alana taşınması Çerkezköy için büyük önem taşıyor.

“TIR PARKI OLUMSUZ GÖRÜNTÜ VERİYOR”

Mevcut durumda Çerkezköy’de TIR parkı hem görüntü kirliliği hem de trafik sorunu oluşturuyor. Veliköy Sahası’nın bulunduğu alanın OSB’ler merkezinde olması ve Veliköy’e otobandan girişinin alınmasına yönelik çalışmaların da sürdüğünü düşünürsek böyle bir kararın doğruluğu da ortaya çıkar. Hükümet Konağı için de Çerkezköy terminali yanı çok uygun bir yer olur.” ifadelerine yer verdi

BÜYÜK PROJELERİN TEMELİ ATILACAK

Kar çalışmalarını anlatarak konuşmasını sürdüren Başkan Akay, sözü 2017 yatırım programına getirdi. 2017 yılını içerisinde birçok büyük projenin temelinin atılacağını açıklayan Başkan Akay “Kent Park Projesi çalışmalarına Adnan Kahveci Parkı’ndan başlandı. Bağlık Köprüsü projesi Karayolları tarafından onaylandı. Tepe mevkini Kapaklı ile bağlayan proje de Karayollarından onay aldı. Yıldırım Beyazıt Mahallesi’ndeki dere ıslah çalışması sürüyor. Kültür Merkezi, Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ile Kapalı Pazar Yeri projesinde de çalışmalara kısa bir süre sonra başlanacak.”dedi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner455

banner306

banner454