Başkan Ali Ertem meclisten helallik istedi

Çerkezköy Belediyesi ekim ayı belediye meclis toplantısının ikinci oturumunda komisyonların tavsiye kararları görüşülerek karara bağlandı. CHP’lilerin Kent Konseyi binasının yapılacağı alana CHP’li meclis üyelerinin itirazı oy çokluğu ile reddedilirken, önerge ile gündeme eklenen Gazilerin Kıbrıs gezisi talebi oy birliği ile kabul edildi. Toplantının sonunda 17 ekimde hacca gideceğini açıklayan Başkan Ertem, tüm meclisten helallik istedi.

Başkan Ali Ertem meclisten helallik istedi
banner301
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Çerkezköy Belediyesi ekim ayı belediye meclis toplantısı yapılan ikinci oturumun ardından tamamlandı.
ÜÇ MECLİS ÜYESİ KATILMADI
Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda dün saat 15.00’da başlayan toplantıya mazeret bildiren Habip Bilgin, Yüksel Sevil ile Asuman Azak katılmadı. Toplantıyı CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Metin Dönmez ile Çerkezköy Kent Konseyi Başkanı Ahmet Gayretli izledi.
KOMİSYON KARARLARI GÖRÜŞÜLDÜ
Bir önceki meclis oturumunda görüşülmek üzere ilgili komisyonlara havale edilen konular tek tek görüşülerek karara bağlandı. Park ve bahçeler müdürlüğünün Kartaltepe Piknik Alanı’nın kiralama süresi 10 yıl olarak kararlaştırılırken, Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün kanalizasyon ve kollektör hattı projelendirilmesi için İller Bankası’ndan 85 bin TL kredi kullanılması, Sezai Fıçıcıoğlu vekili Av. Zeki Baydar’ın takas yapılması talebi ile İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün Malkoçoğlu Caddesi Pınarça Deresi ile Devlet Hastanesi arasında kalan kısma ait imar planı değişikliği talebi komisyonların tavsiye kararı doğrultusunda oy birliğiyle kabul edildi. Malkoçoğlu Caddesi Pınarça Deresi ile Devlet Hastanesi arasında kalan kısım ticari alan olarak belirlendi.
CHP’Lİ BAL ‘KENT KONSEYİ’NE DEĞİL YAPILACAK YERE İTİRAZIMIZ VAR’
CHP’li meclis üyelerinin 1/1000 ve 1/5000 ölçekli Kent Konseyi İmar Planına yaptıkları itiraz da karara bağlandı. Okunan imar komisyon raporunda CHP’li meclis üyelerinin itirazının oy çokluğu ile reddedildiği açıklandı. CHP’li meclis üyesi Faruk Bal, yaptıkları itirazın gerekçesinden bahsederek “bizler Kent Konseyi’nin yapımına karşı değiliz, yalnız belirlenen yerde yapılmasına karşıyız. Belirlenen yer yeşil alan olduğundan karşı çıkıyoruz, bir başka yere de Kent Konseyi binası yapılabilir. Ayrıca kapatılacak yeşil alana karşı bir başka yerde yeşil alan oluşturulmalıdır’’ dedi.banner287
AK PARTİLİLER ‘EN UYGUN YER’
AK Partili Hasan İşcan Kent Konseylerinin konum olarak şehirlerin görünür yerlerine yapıldığını söyleyerek “belirlenen yer çok iyi bir yer. Yeşil alanın hepsi de kapanmayacak’’ dedi. Aynur Düzgünel ise Kent Konseyleri binaların merkezi yerde bulunmaları gerektiğini savunarak “daha güzel bir yer bulamadık. Şehrin arka taraftarında bir yer belirlesek, bina atıl durumda kalabilir. Bunun için bulabileceğiz en güzel yer tespit edilmiştir’’ diye konuştu.
OY ÇOKLUĞU İLE İTİRAZ REDDEDİLDİ
Kent Konseyi Başkanı Ahmet Gayretli ise Kent Konseyi’nin herkesin temsil yeri olduğunu ifade ederek, Kent Konseyi için belirlenen yerin uygun olduğunu söyledi. Konu hakkında son olarak konuşan Ali Ertem, hem CHP’liler hem de AK Partililerin haklı gerekçeleri sunduklarını söyleyerek “yeşil alan yok olmayacak, yerine yeşil alan ihdas edilecek. Çerkezköy’de yeşili koruma adına bir sıkıntı yaşanıyor. Yeşili vatandaşlar olarak koruyamıyoruz. Şimdiye kadar 35 park yaptık, ancak üzerinde işletme yapılanlar korunabiliyor. Burada da yapılacak kent konseyi binası ile aynı zamanda yeşil alan da korunmuş olacak’’ dedi.  Yapılan görüşmelerin ardından CHP’li meclis üyelerinin itirazı İmar Komisyonu’nun red yönündeki tavsiye kararı oy çokluğu ile kabul edildi.
GAZİLER KIBRIS’A GÖNDERİLECEK
Son gündem maddesinde önerge ile gündeme alınan Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çerkezköy Temsilciliği’nin Kıbrıs gezisi talebi görüşüldü. Yapılan bilgilendirmenin ardından talep oy birliği ile kabul edildi.
BAŞKAN ERTEM HELALLİK İSTEDİ
Gündem maddelerinin görüşülüp kabul edilmesinin ardından Ali Ertem 17 ekimde hacca gideceğini açıklayarak tüm meclis üyelerinden helallik istedi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 15:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
çerkezköy bld spor 3.lige cıkan takım
çerkezköy bld spor 3.lige cıkan takım - 6 yıl Önce

hiç birimiz sana hakkımızı helal etmedik etmiyoruz....

helalmi helal
helalmi helal - 6 yıl Önce

hakmı oda ne sen biliyormusun ki meclistekilerde bilsin bilmedikleri şeyi nasıl helal edecekler

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493