Başkan Ertem ile Müftü Gürlen Muharrem iftarında

Muharrem ayı dolayısıyla Çerkezköy Ehlibeyt Dergahı’nda önceki gün verilen iftara Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, İl Müftüsü Mahmut Gürlen ile İlçe Müftüsü Bayram Şahin ile çok sayıda davetli katıldı. İftarların açılmasının ardından önce Kur-an Kerim tilaveti gerçekleştirildi, ardından da Kerbela’yı anlatan sohbetler ve Kerbela Şehitleri’ne yazılmış mersiyeler okundu.

Başkan Ertem ile Müftü Gürlen Muharrem iftarında
banner301
• EMRAH ÇOĞALAN
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Çerkezköy Hacı Bektaş Veli Derneği, Muharrem ayı dolayısıyla Çerkezköy Ehlibeyt Dergahı’nda her akşam iftar yemeği veriyor.
ORUÇLAR AÇILDI
Çerkezköy Ehlibeyt Dergahı’nda önceki gün verilen iftara Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem ve eşi Nuran Ertem, Tekirdağ İl Müftüsü Mahmut Gürlen katıldı. Çerkezköy Müftüsü Bayram Şahin ile Çerkezköy İlçe Vaizi Gülsüm Soydan bir önceki gün iftara katıldılar. Çerkezköy Hacı Bektaş Veli Derneği Başkanı Dede Seyyid Sinan Boztepe’nin yaptırdığı duanın ardından oruçlar açıldı.
SOHBET ETTİLER
İftara katılanlar iftarlarını açtıktan sonra mescide geçerken, Seyyid Sinan Boztepe, Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem ile İl Müftüsü Mahmut Gürlen ikram edilen çay ile birlikte kısa süreli sohbet ettiler. Sohbetin ardından Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem ile Tekirdağ İl Müftüsü Mahmut Gürlen, Çerkezköy Belediyesi tarafından Hacı Fahri Zümbül camiinde Şehit Jandarma Uzman Çavuş Dinçer Ersoy için düzenlenen mevlide katıldılar.
banner287
KUR’AN TİLAVETİ YAPILDI
Muharrem ayının 4’ncü gün iftarının ardından Muharrem ayının ruhuna uygun olarak, önce Kur-an Kerim tilaveti gerçekleştirildi, ardından da Kerbela’yı anlatan sohbetler ve Kerbela Şehitleri’ne yazılmış mersiyeler okundu.
Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 11:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306