BAŞKAN HAC’DA, REZİLLİK SAHNEDE

Çerkezköy Belediyesi’nin sosyal ve kültürel etkinler kapsamında ‘Kim Kimdir’ isimli trajikomik tiyatro Çerkezköy İlçe Halk Eğitim Merkezi’nde sahnelendi.

BAŞKAN HAC’DA, REZİLLİK SAHNEDE
banner301
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, hac görevini ifa etmek üzere kutsal topraklarda bulunurken, Çerkezköy Belediyesi’nin katkıları ile önceki gece sahnelenen ‘Kim Kimdir’ isimli tiyatro oyunu tam bir skandala dönüştü.
ÇOCUKLARIN GÖZÜ ÖNÜNDE
Erotik söylemlerin dillerden düşmediği sahnede, oyun boyunca ballandıra ballandıra gerçek viski ve bira içen oyuncular, izleyicileri çileden çıkardı. Çocuk ve kadınların da izlemeye geldiği tiyatro oyununa, daha fazla dayanamayan AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ ve bazı vatandaşlar, oyunun bitmesini beklemeden, salonu terk ettiler.
VATANDAŞIN PARASIYLA..!
Vatandaşların parasıyla düzenlenen tiyatro oyunlarının, bu denli özentisiz seçilmesine tepki gösteren vatandaşlar “Biz, ‘Belediye düzenliyorsa, ailece izleyebiliriz’ düşüncesiyle, çocuklarımızla birlikte oyunu izlemeye gittik. Ama çocuklarımızı kaçırırcasına salonu terk etmek zorunda kaldık.” diyerek, yaşanan rezalete tepki gösterdiler.  Çerkezköy Belediye Başkan Vekili Ahmet Avcı ve Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcısı Dr.Gökhan İnce’nin de izlediği tiyatro oyununda ‘mum önünde dua’ sahnesi gibi Hıristiyan motifler de yer aldı.
banner287
Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 13:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
AYŞE
AYŞE - 6 yıl Önce

son zamanlarda izlediğim sıradan olayları yansıtan oyunların dışında bize yaşadığımız olumsuzlukların hayatımızdaki yansımalarını sundular. tiyatro olanları olması gerektiği gibi biz izleyicilere sunar yani gerçek hayatı yansıtan bi sanattır. hergün herkese açık tüm dizilerde bu oyundan çok daha aile dışı örnekleri takdirle izlerken tiyatro gibi kutsal bi sanatta oyuna yönelik bu tarz eleştirileri çok yanlış buluyorum. oyunu çok beğendim oyuncuların emeklerine sağlık....belediyeye teşekkür ederim izleyiciyi sanatla buluşturduğu için..

rezillik
rezillik - 6 yıl Önce

bu gibi etkinliklere para verileceğine, alt yapıya baksınlar. çerkezköy bugün ne halde...

bu çerkezköy kimlere kalmış...
bu çerkezköy kimlere kalmış... - 6 yıl Önce

yarasın... kaldırın kadehleri... yazık. çerkezköye yazık. tek kelimeyle yazık. bu çerkezköy kimlere kalmış...

güzeldi
güzeldi - 6 yıl Önce

bence oyun çok gerçekçiydi...bu tür sahneler yaşamın içinde sürekli yaşadığımız şeyler...oyunu izledim ve çok güzel buldum...çerkezköyde bu tür etkinliklerin artarak devam etmesini isterim...belediyeye teşekkür ederim...bu oyunu yanlış yere çekenler ya hayatı toz pembe görüyorlar yada bu dünyada yaşamıyorlar...

Mustafa KARATAŞ
Mustafa KARATAŞ - 6 yıl Önce

tiyatro adı aldında insanları zehirlemekten başka birşey değil,gerek belediye baskan yardimcisi gökhan ince, gerekse orada bulunan siyasi partililer tepkilerini sıcağı sıcağına vermeleri çok yerinde bir harekettir..

Yazik ama ne yazik
Yazik ama ne yazik - 6 yıl Önce

sorumlular hesab vermeli....yaziklar olsun...boyle mi ornek olacaksiniz cocuklara

tiyatro seyircisi
tiyatro seyircisi - 6 yıl Önce

oyun tamamen yanlış anlaşılmış, oyun aslında bu tür alışkanlıkların insanlara ne kadar zarar verdiğini anlatıyor, bunu izleyen herkes anladı ve kendince ders çıkardı. oyun resmen içki gibi zararlı alışkanlıklar ne kadar zor durumda bırakır onu anlatıyordu. belediye ye teşekkürler.

emanete hıyanet...
emanete hıyanet... - 6 yıl Önce

başkan ali ertem hacca giderken hellallik istedi ve belediyeyi size emanet etti. ama siz bu emanete hıyanet ettiniz. sonlandıramadınız mı bu rezaleti...


SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493