Başkan Necati Sezer serbest kaldı

İhaleye fesat karıştırmak, imar uygulamalarında usulsüzlük yapmak iddiasıyla bir süredir tutuklu bulunan Büyükyoncalı Belediye Başkanı Necati Sezer, mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere kefaletle serbest bırakıldı.

Başkan Necati Sezer serbest kaldı
banner301
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Büyükyoncalı Belediye Başkanı Necati Sezer, kefaletle serbest kaldı.
OPERASYON DÜZENLENMİŞTİ
Geçtiğimiz yıl Büyükyoncalı Belediyesi’ne imarlarda usulsüzlük ve ihalelere fesat karıştırıldığı iddiasıyla operasyon düzenlenmişti. Saray Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatı ile yapılan operasyon kapsamında aralarında belediye çalışanları ve 4 meclis üyesinin bulunduğu 13 kişi gözaltına alınarak sevk edildikleri mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.
TUTUKLANMIŞTI
banner287
Operasyon sırasında yurt dışında bulunduğu için ifadesi alınamayan Büyükyoncalı Belediye Başkanı Necati Sezer, jandarma ekiplerine teslim olmasının ardından sevk edildiği mahkeme tarafından kefaletle tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı. Soruşturmayı yürüten savcı bunun üzerine Büyükyoncalı Belediye Başkanı Necati Sezer ile birlikte 1 şehir plancısı, 2 harita mühendisi ve 1 emlakçının serbest bırakılmalarına itiraz etti. İtirazı kabul eden Çorlu Ağır Ceza Mahkemesi Necati Sezer ile birlikte 4 kişinin tutuklanmasına karar verdi.
KEFALETLE SERBEST KALDI
Bir süredir cezaevinde bulunan Büyükyoncalı Belediye Başkanı Necati Sezer dün kefaletle serbest bırakıldı.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 14:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493