Başkan Yardımcısı Habip Bilgin, görevden alındı

Belediye Başkan Yardımcılığı görevini 29 Mart 2004’te yapılan yerel seçimlerden itibaren sürdüren Habib Bilgin, sürpriz bir kararla görevden alındı. Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem imzasıyla kaleme alınan görevden alma yazısı üzerine bir basın toplantısı düzenleyen Bilgin, görevden alınma gerekçesini merak ettiğini söyleyerek “Neden görevden alındım? Bilmiyorum ama öğrenmek isterdim. Acaba görevdeyken bir suistimal mi oldu, yoksa benimle ilgili bir şikayet mi oldu bilmiyorum. İnşallah ileride öğreneceğim.’’ Dedi.

Başkan Yardımcısı Habip Bilgin, görevden alındı
banner301
ÇerkezköyBakış - Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, Belediye Başkan Yardımcısı Habip Bilgin’i görevden aldı.
BİLGİN BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ
Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcılığı görevinden alınan Habip Bilgin, dün saat 09.00’da belediyede bir basın toplantısı düzenledi. 20 Haziran Perşembe günü (dün) itibariyle Belediye Başkan Yardımcılığı görevinden alındığını söyleyen Habip Bilgin, görevden alınma sebebini ise bilmediğini ifade etti.  
“GEREKÇESİNİ BİLMİYORUM’’
Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem tarafından görevden alındığını kaydeden Bilgin “neden görevden alındım? Bilmiyorum ama öğrenmek isterdim. Acaba görevdeyken bir suistimal mi oldu, yoksa benimle ilgili bir şikayet mi oldu bilmiyorum. İnşallah ileride öğreneceğim.” diye konuştu.
“KARARINA SAYGI DUYUYORUM’’
Bilgin, Belediye Başkanı Ali Ertem’in kararına saygı duyduğunu belirten Başkan Yardımcısı Habip bilgin, “Yetki onda, ister görev verir, ister alır. Ama seçime 9 ay gibi kısa bir süre kala 9 yıl 2 ay görev yaptığım bu şekilde gerekçe gösterilmeden görevden alınmamı anlamadım” diye konuştu.
“SİYASİ ATAKLARIM OLACAK’’
Görev yaptığı süre içerisinde hiçbir zaman öne çıkmadığını, verilen görevi en iyi şekilde yerine getirmeye gayret gösterdiğini belirten Bilgin “Yaşam tarzım olarak siyaseten öne çıkmayan bir yapım var. Ancak, bundan sonra bazı siyasi ataklarım olacak. Zaman neyi gösterir, bunu Allah bilir; elimizden geleni gayreti göstereceğiz.’’ Diye konuştu.
“KİMSEYLE BİR PROBLEMİM OLMADI’’
banner287
Görev yaptığı 9 yıl boyunca personelden önce işe erken gelip, geç ayrılmaya özel gösterdiğini söyleyen Bilgin “İşine sadık biri olarak vicdanım son derece rahat ve huzurlu. Görev yaptığım süre içinde elimden gelen gayreti ve çabayı gösterdiğime inanıyorum. İşimi aksattığımı düşünmüyorum. Gerek Belediye personeli gerekse de vatandaşlarımız ile ufak tefek basit, gündelik sorunlar dışında problemim olmadı”  ifadelerini kullandı.
“PARTİM İLE BİR SORUNUM YOK’’
Bilgin, Belediye Meclis Üyeliği’nin devam ettiğini partisi ile herhangi bir sorunun bulunmadığını söyleyerek görevden alınma yazısının kendisine Belediye Başkan Yardımcısı Gökhan İnce yerine Belediye Başkanı Ali Ertem tarafından yapılmasının daha uygun olacağını söyledi.
BELEDİYE’DEN AYRILDI
Tebliğ yazısını gazeteciler ile paylaşan belediye Başkan Yardımcısı Habip Bilgin daha sonra özel eşyalarını alarak Belediye’den ayrıldı.
GÖREVDEN ALINMA YAZISI TEBLİĞ EDİLDİ
Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem’in görevden alma yazısında şu ifadelere yer verildi: “Belediye Başkanlığımızın ilgi yazısı ile 07.04.2009 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 5393 sayılı Belediye Kanununun 49.maddesine istinaden tarafımdan Belediye Başkan Yardımcısı olarak görevlendirilen Habip Bilgin’in Belediye Başkan Yardımcılığı görevi gördüğüm lüzum üzerine 20.06.2013 tarihinden geçerli olarak tarafımdan sona erdirilmiştir.’’

 
İŞTE HABİP BİLGİN'İN GÖREVDEN ALINMA YAZISI:

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2014, 09:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
ilginç
ilginç - 5 yıl Önce

40 yıl düşünsem aklıma gelmezdi. demekki olmayacak şey yok...

aLİ gÜNDOĞDU
aLİ gÜNDOĞDU - 5 yıl Önce

dua edin de mustafa ordu yok artik

ismail
ismail - 5 yıl Önce

ağzım açık kalmış bir yalnışlık var bu işte

İSMAİL
İSMAİL - 5 yıl Önce

çok üzüldüm.inanmak bile istemiyorum.çerkezköy belediyesinin çalişkan fedakar hoşgörülü başkan yardimcisiydi.insanlarin sevgisini saygisini kazanmişti.çok yanliş bir karar olmuş.

yurttaş
yurttaş - 5 yıl Önce

belediye başkanlığı adaylığı içindir...genel merkez ali başkanı çizdi anlaşılan..

ertem haklı
ertem haklı - 5 yıl Önce

bana göre ali ertem sonuna kadar haklıdır. sen adamı 10 yıl yardımcılık görevini ver, o senin kuyunu kazsın. ertem geç bile kaldı.

ince ayar
ince ayar - 5 yıl Önce

darısı gökhan incenin başına...

vatandas
vatandas - 5 yıl Önce

neden oldu bilinmez ani bi karar hayırlısı böyleymiş


SIRADAKİ HABER

banner265

banner306