Belediyeden başarıya ödül

Çerkezköy Belediyesi üniversite sınavında ilk 2 bin arasına giren 5 öğrenciyi birer dizüstü bilgisayarla ödüllendirdi. Ödül töreninde Belediye Başkanı Ali Ertem ayrıca Venezüella’da düzenlenen Dünya İşitme Engelliler Karate Şampiyonası’nda 1 altın ve 1 gümüş madalya kazarak hem Türkiye’nin hem de Çerkezköy’ün gururu olan Oğuzhan Genç’e bir adet dizüstü bilgisayar hediye etti.

Belediyeden başarıya ödül
banner301
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Çerkezköy Belediyesi başarıyı ödüllendirmeye devam ediyor.
BELEDİYE GELENEĞİ SÜRDÜRÜYOR
Her yıl Türkiye genelinde dereceye giren öğrencileri ödüllendiren Çerkezköy Belediyesi buyıl da geleneği sürdürdü. 2011-2012 döneminde girdikleri üniversitesi sınavında ilk 2 bin arasında yer almayı başaran Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi’nden mezun Berden Özdemir, Taner Eser, Safiye Özge Mutlu, Bora Namal ile Mustafa Ersin birer dizüstü bilgisayar ile taltif edildiler.
ÖDÜL TÖRENİ DÜZENLENDİ
Belediye Başkanlık Makamı’nda önceki gün saat 13.30’da düzenlenen ödül törenine İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hüseyin Erdoğan, Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi Müdürü İsmail Sayar ile öğrencilerin velileri katıldı. Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem başarılı öğrencileri her yıl dizüstü bilgisayarla ödüllendirdiklerini hatırlatarak “uygulamaya ilk 1000’e giren öğrencilere dizüstü bilgisayar hediye ederek başladık, sonrasında dereceyi 1500’e çıkardık. Şimdi ise ilk 2 bin arasına giren öğrencilere dizüstü bilgisayar hediye ediyoruz.’’ Dedi.
ERTEM SİTEM ETTİ
Başkan Ertem, bu yıl ilk 2 bine sadece 5 öğrenci girdiğini belirterek “daha önce derece yapan çok sayıda öğrencimiz vardı. Biz derece miktarını artırdıkça derece yapan öğrenci sayısı azalıyor’ diye sitemde bulundu.
SAYAR “SAYI ARTACAKTIR’’
Ali Ertem’in bu ifadeleri üzerine Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi Müdürü İsmail Sayar, önümüzdeki eğitim-öğretim döneminde en az 10 öğrencinin ilk 2 bin içerisinde yer alacağına inandığını söyleyerek “2011-2012 döneminde de birçok öğrencimiz ilk 2 bin arasına girmeyi çok az farkla kaçırdı. 2012-2013 döneminde bu sayı artacaktır’’ diye konuştu.
banner287
ÖĞRENCİ VELİLERİ ERTEM’E TEŞEKKÜR ETTİ
Ali Ertem, başarılı öğrencilerin velilerini tebrik ederek, “Çerkezköy Belediyesi olarak başarıyı ödüllendiriyoruz. Önümüzdeki dönem de öğrencilerimizi ödüllendireceğiz’’ ifadelerini kullandı. Öğrenci velileri de Ali Ertem’e teşekkür etti.
OĞUZHAN GENÇ DE UNUTULMADI
Başkan Ertem, 17-24 Eylül tarihleri arasında Venezüella’da düzenlenen Dünya İşitme Engelliler Karate Şampiyonası’nda 1 altın ve 1 gümüş madalya kazarak hem Türkiye’nin hem de Çerkezköy’ün gururu olan Çetin Group çalışanı Oğuzhan Genç’e de bir adet dizüstü bilgisayar hediye etti. Genç’i başarısından ötürü tebrik eden Başkan Ertem, bundan sonraki spor yaşamında da başarılar diledi.
Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 13:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493