Belediye’den toplu nikah ve sünnet şöleni

Çerkezköy Belediyesi tarafından düzenlenen Toplu Nikah Töreni ve Sünnet Şöleni Kapalı Otopark üzerinde yapıldı.

Belediye’den toplu nikah ve sünnet şöleni
banner301
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Belediyesi’nin toplu nikah ve sünnet şöleninde 11 çiftin nikahı kıyılırken, 244 çocuk ise erkekliğe ilk adımını attı. Şölen sonunda misafirlere etli pilav ve dondurma ikramı da yapıldı.

MEVLİD-İ ŞERİFLE BAŞLADI

Toplu Nikah Töreni ve Sünnet Şöleni pazar günü saat 12.00’da Osmanlı Cami’nde sünnet olan çocuklar için okutulan Mevlid-i Şerif ile başladı. Ardından evlenecek olan 11 çift için düğün konvoyu düzenlendi.Çiftler düğün konvoyunda Çerkezköy turu attılar.

11 ÇİFTİN NİKAHI KIYILDI

Düğün Konvoyunun ardından Toplu Nikah Töreni ve Sünnet Şöleni Kapalı Otopark üzerinde devam etti. Evlenecek olan çiftlerin ilk danslarını yapmasının ardından Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay kısa bir açılış konuşması yaptı. Bu yıl Çerkezköy Belediyesi olarak 11 çiftin nikah akdini gerçekleştirdiklerini ve 244 çocuğun sünnet ettirdiklerini belirten Akay, Toplu Nikah Töreni ve Sünnet Şöleni’ne katkılarından dolayı Özel Optimed Hastanesi Başhekimi ve çalışanlarına, Akut Polikliniği çalışanlarına, Nüfus Müdürlüğü personeline, mahalle muhtarlarına teşekkür etti. Akay “Evlenen çiftlerimizi tebrik ediyorum ve bir ömür boyu mutluluklar diliyorum. Sünnet olan yavrularımıza da geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, sünnet olan yavrularımızın anne ve babaları inşallah bu yavrularımızın mürüvetlerini de görürler” dedi.

AKAY MUTLULUKLAR DİLEDİ

banner287
Toplu Nikah Töreni kapsamında evlenen Nuran Beyret-Bakış Çiftçi, Ayşe Kurular-Mustafa Merdiven, Özlem Kalay-Gürkan Bayduncu, Gizem Karadumanlar-İrfan Kurarer, Fadime Koç-Mehmet Erginyer, İlknur Bektaş-Yılmaz Tınaz, Neslihan Askantaş-Abit Aslantaş, Kıymet Kıyak-Yıldırım Gödek, Nurcan Karakuş-Birkan Hamzaoğulları, İstek Çürük-Ali Bozkurt ve Ahide Günay-Yusuf Hedef çiftlerin nikahlarını Belediye Başkanı Vahap Akay kıyarken, nikah şahitliklerini Mahalle Muhtarları Tahsin Akgün, Turhan Ersöz, Mutlu Timur, Ahmet Milli, Bahri Çakır, Ersan Albayrak, İrfan Akem, Recep Şahin, Hikmet İşcan, Mehmet Çetin, Nüfus Müdürü Gülhan Yavuz, Belediye Başkan Yardımcısı İmdat Özgör, Belediye Meclis Üyesi Uğur Erem, Emlak ve İstimlak Müdürü Nevzat Kumru, Sosyal Yardım İşleri Müdürü Kenan Çetin, Optimed Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Recep Çalışkan ve Akut Polikliniği Başhekimi M. Akif Başkurt yaptı.

HEDİYELERİ VERİLDİ

Nikah Töreni’nin tamamlanmasının ardından yeni evlenen çiftlere hediyeleri Belediye Başkanı Vahap Akay ve Başkan Yardımcısı Esengül Güven tarafından takdim edildikten sonra yeni evlenen çiftler oyun havaları eşliğinde eğlendiler.

244 ÇOCUK SÜNNET ETTİRİLDİ

Toplu Nikah Töreni’nin ardından sünnetleri gerçekleştirilen 244 çocuk için Sünnet Şöleni yapıldı. Başkan Akay’ın kısa açılış konuşmasının ardından Toplu Nikah Töreni ve Sünnet Şöleni’ne katkılarından dolayı Özey Optimed Hastanesi Başhekimi Dr. Recep Çalışkan ve Optimed Hastanesi personeline, Mahalle Muhtarları Tahsin Akgün, Turhan Ersöz, Mutlu Timur, Ahmet Milli, Bahri Çakır, Ersan Albayrak, İrfan Akem, Recep Şahin, Hikmet İşcan, Mehmet Çetin’e, Nüfus Müdürü Gülhan Yavuz’a, Akut Polikliniği Başhekimi M. Akif Başkurt’a birer plaket takdim edildi.

ÇOCUKLARA BİSİKLET HEDİYE EDİLDİ

Plaket töreninin ardından sünnet olan çocuklara bisikletleri Belediye Başkanı Vahap Akay tarafından hediye edilirken, Sünnet Şöleni toplu hatıra fotoğrafı çekilmesi ile sona erdi. Şölen sonunda misafirlere etli pilav ve dondurma ikramı da yapıldı.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner455

banner306

banner454