"Belediye’nin çalışmasını bekliyoruz"

Çerkezköy Pazarcılar Derneği Başkanı Cevdet Aydemir, Pazar yerinde yaşadıkları sıkıntıların belediyenin yapacağı çalışmayla çözüme kavuşacağını açıkladı.

"Belediye’nin çalışmasını bekliyoruz"
banner301
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Pazarcılar Derneği Başkanı Cevdet Aydemir, Belediye’nin önümüzdeki günlerde pazar yerinde kapsamlı bir çalışma yapacağını açıkladı. Aydemir, “Kısa bir süre içerisinde başlamasını beklediğimiz çalışmalar kapsamında yaklaşık 2,5 yıldır devam eden sorunlarımız çözüme kavuşmuş olacak” dedi.

“MAĞDURİYET YAŞIYORUZ”

Cevdet Aydemir, Kapalı Pazar Yerinde hem esnafın hem de vatandaşın mağduriyet yaşadığını söyleyerek “Geçtiğimiz aylarda şiddetli fırtına sonucu pazar yeri büyük zarar görmüştü. Ana girişin bulunduğu orta kısımda bu zarar daha büyük oluştu. Pazar esnafı olarak özellikle yağışlı havalarda büyük zorluklar çekiyoruz. Bizim çektiğimiz zorlukları aynı şekilde vatandaşımız da çekiyor. Esnafımız kendi imkanlarıyla temin ettiği çadırla yağmurdan korunmaya çalışırken alışveriş için gelen müşterilerimiz de yağıştan korunmak için tezgahların yanına toplanıyor” dedi.

“SORUNLARIMIZI ANLATTIK”

Yaşadıkları sorunu defalarca Belediye’ye aktardıklarını kaydeden Aydemir “Pazar yerinin belli kesimlerindeki profillerde tehlike saçıyor. Özellikle kış aylarında ne yapacağımızı bilemiyoruz. Çatıda bulunan oluklar çöp malzemelerle dolduğunda suyu taşıyamıyor.” ifadelerine yer verdi.
banner287“BİZE SÖZ VERDİLER”

Aydemir dernek yönetimi olarak sorunların çözümü adına geçtiğimiz günlerde Belediye Fen İşleri Müdürü Kemal Gümüş ile bir görüşme yaptıklarını belirterek şöyle devam etti: “Sorunlarımızı birçok kez Belediye’ye aktarmamıza rağmen şimdiye kadar bir sonuç alamadık. Geçtiğimiz gün Fen İşleri Müdürü Kemal bey ile bir araya geldik. Kendileri kısa bir süre içerisinde Çerkezköy Pazar Yeri’nde kapsamlı bir çalışma yapacaklarını bizlere söylediler. İnşallah bu çalışmayla birlikte pazarcı esnafı ve müşterilerimizin sorunları çözüme kavuşmuş olacaktır”

ONARIM YAPILACAK

Aydemir çalışma kapsamında su oluklarının temizleneceğini, açık alanlar ile zarar görmüş alanların kapanacağını söyledi.  

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306