“Benim onlara bir kardeşlik vazifem”

Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanlığı yapan ve başkanlık yaparken Mart ayında bir suçtan dolayı cezaevine giren Yaşar Kuş, basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi.

“Benim onlara bir kardeşlik vazifem”
banner301
19 yıl boyunca Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanlığı yapan ve başkanlık yaparken Mart ayında bir suçtan dolayı cezaevine giren Yaşar Kuş, basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi. Cezaevinde 6 aylık sürede 1800 mektup aldığını söyleyen Yaşar Kuş, zor günlerinde kendisine destek olan herkese teşekkür etti. 45-50 gün sonra büyük bir çoğunlukla Tekirdağ Servisçiler Odası’nı kuracaklarını, çalışmaların devam ettiğini söyleyen Yaşar Kuş “Her ne kadar bazı haklardan mahrum olsam da o işi yapacak kadroyu oluşturmak benim onlara bir kardeşlik vazifem” dedi.

Çerkezköy Bakış -
19 yıl boyunca Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanlığı yapan ve başkanlık yaparken Mart ayında bir suçtan dolayı cezaevine giren Yaşar Kuş, basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi.

“EMİN ELLERDE OLMASI BENİ GURURLANDIRDI”

Açık cezaevinden bir süreliğine izinli olarak çıkan Yaşar Kuş, Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nın lokalinde düzenlenen kahvaltıda ilçede görev yapan gazetecilerle buluştu. Çerkezköy’de 19 yıl oda başkanlığı yaptığını ve Mart ayından beri cezaevinde bulunduğunu söyleyen Yaşar Kuş “Oda başkanlığı görevini yürütürken cezaevine girdim. Benden sonra odada aynı arkadaşların devam etmesi benim için memnuniyet verici. Her ne kadar zor şartlarda ve zor yerlerde olsak da odanın emin ellerde olması beni gururlandırdı. Odanın faaliyetlerini basından takip ediyorum” dedi.

“6 AYDA 1800 MEKTUP ALDIM”

Cezaevinde 6 aylık sürede 1800 mektup aldığını söyleyen Yaşar Kuş “Özellikle kara günlerde, zor günlerde bana cezaevinde o günleri unutturan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’a, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’a, Tekirdağ Lokantacılar Odası Başkanı Lütfü Çebi’ye, 6 ayda 1800 mektup yazan can yoldaşlarıma, arkadaşlarıma, en önemlisi de şuanda odanın başkan vekilliği görevini yürüten ve her hafta ziyaretime gelen çocukluk arkadaşım Hakan Fıçıcı’ya kötü günlerimdeki desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

“BENİ YARALADI”

“Allah kimseye böyle yerleri göstermesin” diyen Yaşar Kuş, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Benim 19 yıllık oda başkanlığı dönemimde Çerkezköy ve Tekirdağ’da en çok uğraştığım gerek servisçiler dernekleri, gerekse servisçilerle ilgili toplantılarda adımın geçmemesi beni yaraladı. Çerkezköy ve Tekirdağ’da özellikle servisçilerle ilgili yaptığım mücadeleleri o meslektaşlarımın takdirine bırakıyorum. Yaşar Kuş için kim ne derse desin her sabah saat 06.00’dan gece yarılarına kadar yollarda nasıl bekçilik yaptığımı tüm servisçiler çok iyi biliyor”

banner287


“ŞOFÖR ESNAFININ SORUNLAR YAŞADIĞINI BİLİYORUM”

Son 7-8 yıldır ailesinden bile fazla servisçi esnafının sorunlarını çözmek için uğraştığını kaydeden Yaşar Kuş “Bunu bu işi yapan tüm esnaf ağabeylerimiz bilir. Ben cezaevinden bile onların sorunlarını, denetimleri, UKOME’nin kararlarını takip ediyorum. Tekirdağ ve Çerkezköy’deki şoför esnafının sorunlar yaşadığını biliyorum. 20 gün önce açık cezaevine çıkmak dolayısıyla devletin bana verdiği haktan dolayı telefon şansım olduğu için birçok meslektaşımla görüşme şansı buluyorum. Birçoğuyla halen oda başkanlığı döneminde olduğu gibi dertlerini paylaşma imkanı da buluyorum” dedi.

PLAKALARINI SATMASINLAR

45-50 gün sonra büyük bir çoğunlukla Tekirdağ Servisçiler Odası’nı kuracaklarını, çalışmaların devam ettiğini söyleyen Yaşar Kuş “Her ne kadar bazı haklardan mahrum olsam da o işi yapacak kadroyu oluşturmak benim onlara bir kardeşlik vazifem” dedi. Şoför esnafından bir istekte de bulunan Yaşar Kuş “Şoför esnafının plakalarını şimdiki fiyatlarla satmamalarını istiyorum. Bir minibüs hattı 2 milyon TL’ye satılıyorsa bizim plakaların da makul seviyeye erişmesi için büyükşehir belediye başkanı ile ilçe belediye başkanları bu konuda duyarlı olacaklardır. Tüm servisçi arkadaşlarımın gözlerinden öpüyor, kazasız belasız bol kazançlar diliyorum. Plakalarını satmamalarını, biraz daha direnmelerini istiyorum” dedi.  

“MADDİ MANEVİ YANIMIZDA OLDUKLARINI SÖYLEDİLER”

Cezaevinde 25 tane servisçiler odası başkanı ile her gün telefonla görüştüğünü ifade eden Yaşar Kuş “Ankara Servis Aracı İşletmecileri Odası Başkanı Tuncay Elmadağlı, İstanbul Umumi Servis Aracı İşletmeleri Esnaf Odası Başkanı Hamza Öztürk, Bursa Servis Aracı İşletmecileri ve Halk Otobüsçüleri Odası Başkanı Sadi Aydın, İzmir Otobüsçüler ve Umum Servis Araçları İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Hasan Basri Bostancı ve Kocaeli Servis Araçları İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Ahmet Taşçı da bu odanın kurulmasında maddi manevi tüm imkanlar ile yanımızda olduklarını söylediler. İnşallah 2 buçuk ay sonra cezam bittiğinde odanın açılışında bir araya geleceğiz” dedi.

“BİRAN ÖNCE ARAMIZA DÖNMESİNİ TEMENNİ EDİYORUM”

Çerkezköy S Plakalı Araç Sahipleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği kurucularından olan Selahattin Tokgöz de “Yaşar Kuş’un Allah işini rast getirsin. Biz şoför kardeşlerine bugüne kadar yaptığı katkılardan dolayı ne kadar minnet ve şükranlarımızı sunsak hakkını ödeyemeyeceğimiz kadar üzerimizde hakkı var. Şoför esnafı olarak bugüne kadar yapmış olduğu tüm icraatların arkasındayız, yanındayız. Bunlar da gelip geçici olaylardır. Yaptığı insanlığın cezasını çekiyor. O bizim her zaman gönüllerimizin başkanı ve ilelebet kardeşimizdir. Servisçiler odasının kurulmasında bize vereceği desteklerden dolayı da ayrıca teşekkür ediyorum. Tüm servisçiler adına biran önce aramıza dönmesini temenni ediyorum” dedi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2016, 16:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459