Beyaz Çile

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve AFAD Tekirdağ İl Müdürlüğünün yaptığı tüm uyarılara rağmen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Çerkezköy Belediyesi ve karayolları kara hazırlıksız yakalanınca, Çerkezköy’de hayat durma noktasına geldi. Trafikte yüzlerce araç yolda kalırken, çok sayıda da maddi hasarlı trafik kazası meydana geldi.

banner301
REZALET

Çerkezköy’de dün gün boyu yağan kar yağışı saat 16.00’da kar’a döndü. Yoğun kar yağışı nedeniyle ilçe kısa sürede beyaza büründü. Meteoroloji ve AFAD’ın yaptığı uyarılara rağmen önlemler yetersiz kalınca, Çerkezköy tam anlamıyla rezaleti yaşadı. İlçede trafikte ilerleyen araçlar ilerleyemeyince uzun araç kuyrukları oluştu.

CADDELER KİLİT

Çerkezköy’ün can damarı olan Atatürk Caddesi, Öztrak Caddesi,Namık Kemal Bulvarı, BSH kavşağı, Tugay ve Yünsa kavşağı, Malkoçoğlu Caddesi,Cengiz Topel Caddesi, Hayri Batur  Caddesi, Güveniş ve Barbaros Caddeleri  ile İstanbul yolunda trafik felç oldu. Yüzlerce araç yolda kaldı. Belediye ve karayolları ekipleri yetersiz kalınca, araç içinde kalan vatandaşları mahsur kalınca duruma tepki gösterdi.

EMNİYET HERYERDE

Kar yağışı nedeniyle yaşanan beyaz afette görevini ise en iyi Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürlüğü yaptı. Kar yağışının ardından ilçede yaşanan trafik sorunu çözmek için bürodaki personel de sahaya indi. Ekipler, haber merkezi aracılığıyla belediye ve karayollarını defalarca kar küreme ve tuzlama çalışması yapması için uyardı. Yapılan kar küreme ve tuzlamada tam anlamıyla yeterli olmayınca, vatandaşlar çileden çıktı. Birçok vatandaş, araçlarınız uygun bir park yeri bularak evlerine yürüyerek gitmeye çalıştı.

TUZ BİTTİ

Yol tuzlama ekibinin aracındaki tuz bitince, ekiplerin tuz doldurmak için 30 kilometre uzaklıktaki  Saray’a gitmesi şaşkınlık yarattı.

SOSYAL MEDYADAN TEPKİ

Çerkezköy’de yaşayan çok sayıda vatandaş, çektikleri fotoğrafları sosyal medya hesaplarından paylaşarak belediye ve karayolları ekiplerini tepki gösterdiler.

AKAY SAHAYA İNDİ

Yoğun kar yağışı sırasında Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’da sahaya inerek ekipleri yönlendirdi. Akay, sosyal medya üzerinden yaptığı  açıklamasında, “Ekiplerimiz ara sokak ve caddelerde çalışmalarına yoğun şekilde devam ediyor.”notu düştü.

banner287
KRİZ MASASI OLUŞTURULDU

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Zeki Gürcün, Fen İşleri Dairesi Başkanı Metin Pakdil, Yol Şube Müdürlüğü Şube Müdürü Tevfik Demirbilek ve Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı Elektronik Sistemler Şube Müdürlüğü’nden Bilgisayar Mühendisi Seray Altınay, personeli “Karla mücadele ve Yapılacak Çalışmalar, Merkezde Kurulan Araç Takip Sistemi ve Programların Kullanılması” hakkında bilgilendirildi. 32 personelin katıldığı eğitim, Fen işleri Dairesi Başkanlığı Kriz Merkezi’nde gerçekleşti. Toplantıda 11 ilçede 13 ayrı noktada 15 kar bıçaklı kamyon, 15 greyder, 20 adet yükleyici ve 7 adet çift kabinli ekip kamyonun mevcut olduğu, 157 personelin tuzlama ekipleri ile beraber 24 saat esasına uygun olarak kar ve buz mücadelesine hazır olduğu belirtildi.

KIRSAL KESİMDE YOLLAR KAPANMAYACAK

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, yol ağında bulunan 2 bin 107 kilometre şehir içi ve mahalle yollarında karla mücadele edeceğini, hava şartları ne olursa olsun kırsal kesim ile merkez arasındaki yollar açık olacağını duyurdu.

KRİZ MERKEZİ İLE 24 SAAT KESİNTİSİZ HİZMET

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Yol Şube Müdürlüğü’nde oluşturulan Kriz Merkezi,  0 850 459 09 09 numaralı telefondan vatandaşlara 24 saat hizmet verecek. Kriz merkezine gelecek herhangi bir ihbar dahilinde, araç takip sistemi ile ihbar gelen nokta Kriz Merkezi tarafından tespit edilerek araç yönlendirilecek,  böylelikle vatandaşlara en kısa zaman da en iyi hizmet verilmesi sağlanacağı açıklandı.

Muhabirler:
Uğur Arslan-Uğur Bingöl-Gökhan Babayiğit

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2017, 23:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
Çile demiyek
Çile demiyek - 1 yıl Önce

Allah'ın rahmetidir

HİLMİ UYANIK
HİLMİ UYANIK - 1 yıl Önce

KIŞ LASTİĞİ OLMADAN YOLA ÇIKANLAR YÜZÜNDEN TRAFİK YOĞUNLAŞTI. BİZZAT ŞAHİT OLDUM LASTİĞİ OLMAYIP KAYAN ARAÇLAR YÜZÜNDEN BİZDE İLERLEYEMEDİK AMA HİÇBİR GAZETECİ ARKADAŞI ORADA GÖREMEDİM. BELEDİYE NE YAPSIN BU DURUMDA ?????

Nevzat ÇOBANOĞLU
Nevzat ÇOBANOĞLU - 1 yıl Önce

Kar lastiği olmadan trafiğe çıkan araçlar bitmedikçe çile bitmez.

??
?? - 1 yıl Önce

Arkadaş çile mile değil, 1 hafta önceden meteoroloji bütün gazeteelr kar geliyor diye uyardı. Sabha saatinde de bu akşam kar başlayacak diye uıyardılar. Millet buna rağmen kabak lastikle trafiğe çıktı. Poliste işini yapmadı merkezde kar lastiği kontrolü yapıp görevini yapsaydı cezayı yiyen trafiğe çıkamazdı. Ne çektilerse kendi düşüncesizliklerinden çektiler başkalarınada çektirdiler.

Karadenizlim
Karadenizlim - 1 yıl Önce

Resimlerden karın yeni başladığı belli ,kabak lastikler belli, kimsenin önlem almadan yola çıktığı belli yağmurdan sonra kar bastırdı neyi tuzlayacaklardı aynı akşam her yer tuzlandı. Emniyet uyarı yapıldığında lastik kontrolü yapmalıydı

SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459