Bir bayram böyle geçti

Ramazan Bayramı’nda Çerkezköylüler sakin bir bayram geçirdiler.

Bir bayram böyle geçti
banner301

Çerkezköylülerin çoğu Ramazan Bayramı’nı memleketlerinde karşılarken Çerkezköy’de kalanlar ise oldukça sakin bir bayram geçirdi. Bayram tatili öncesi adeta hayalet bir şehri andıran Çerkezköy, tatilin son günleriyle birlikte yeniden doldu.

UZUN TATİLİ FIRSAT BİLENLER YOLA ÇIKTI

Bayram tatilini fırsat bilenler cuma günü mesai bitimiyle birlikte yola çıktı. Özel araçlarıyla bayram tatiline çıkan aileler trafikte yoğunluk yaşarken, yolcu otobüslerini tercih edenler ise Çerkezköy Otogarı’na adeta akın etti. Günler öncesinde bilet rezervasyonu yapanlar için sorun yaşanmazken, biletini son güne bırakanlar, yoğunluk yaşadı.

BERBERLER YOĞUNLUK YAŞADI

Ramazan Bayramı öncesinde yoğunluğun yaşandığı yerlerden biri de berberler oldu.
Saç ve sakal tıraşı olmak için son güne kalan vatandaşlar uzun sıralar oluşturdu. Berberler işlerin yoğunluğundan memnun olurken geç saatlere kadar mesai yaptılar. Bayram alışverişini son güne bırakanlar halk pazarı, alışveriş merkezleri ile mağazaları doldurdu.

CAMİLER DOLDU TAŞTI

Bayram namazıyla birlikte camiler adeta doldu taştı. Erken saatlerde camileri dolduran Çerkezköylüler namaz çıkışı bayramlaştı. Küçükler el öpüp, bayram harçlığı toplarken, aileler de ilk kahvaltıyı bayram sabahı birlikte yaptı. Gün boyu süren bayram ziyaretlerinde kabirler de unutulmadı. Yaşlısı genci yüzlerce Çerkezköylü mezarlıklarda kabirleri ziyaret ederek, yakınları için dua okudu.

PROTOKOL BAYRAMLAŞMASI İLK GÜN YAPILDI

Protokol bayramlaşması her bayram olduğu gibi bayramın ilk günü Belediye Meydanı’nda yapıldı. Bayramlaşmaya Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Çerkezköy 3’üncü Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Yılmaz Yıldırım, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcısı Hacı Ünal’ın yanı sıra kurum ve kuruluşların temsilcileri, siyasiler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

banner287

BAYRAMIN NEŞESİ ÇOCUKLAR

Her yıl olduğu gibi bu yıl da bayramın neşesi küçük çocuklar oldu. Protokol mensupları ile tek tek bayramlaşan çocuklar el öpüp harçlık istemeyi unutmadılar.SİYASİLER DE İLK GÜN BAYRAMLAŞTI

Siyasi partiler de bayramlaşmayı ilk gün tamamladı. Ak Parti, Cumhuriyet Halk Partisi ile Milliyetçi Hareket Partisi’nde gün boyu bayramlaşma sürdü.

CADDE VE SOKAKLAR YENİDEN DOLDU

Bayram tatili boyunca boş kalan Çerkezköy’ün cadde ve sokakları, dün itibariyle dolmaya başladı.

ÇERKEZKÖY HALİS CAN İLE MİNEL’E AĞLADI

Genelde bayramı sakin geçiren Çerkezköy, otomobilin Kazak Gölü’nde düşmesi sonucu yaşamını yitiren Halis Can Aydın ile tatil için gittiği Antalya’nın Kemer ilçesindeki bir otelin havuzunda boğularak yaşamını yitiren Tepe Ortaokulu öğrencisi 12 yaşındaki Minel Karadiş’e ağladı. Öte yandan çeşitli nedenlerle meydana gelen trafik kazalarında yaralanan çok sayıda kişi bayramı hastane odalarında geçirdi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2016, 18:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459