Bir kıvılcım, Çerkezköy’ü cehenneme çevirecekti

Öztrak Caddesi üzerinde yapılan kazı sırasında, bir kepçe darbesiyle doğalgaz ana borusu patladı. Büyük bir tazyik ve gürültüyle patlayan borudan fışkıran yüzlerce metreküp doğalgaz, kısa sürede bütün Çerkezköy’ü etkisi altına aldı. Kırmızı alarma geçen Çerkezköy polisi, trafik akşını kesip, patlamanın yaşandığı alanı güvenlik çemberine alırken, Gazdaş ekipleri de, hatta gaz veren vanayı kapattı. Yaklaşık yarım saat, Çerkezköy’ü diken üstünde tutan gaz patlağı, bir kıvılcım ile Çerkezköy’ü cehenneme çevirmeye yetecekti.

banner301
• EMRAH ÇOĞALAN
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Çerkezköy, dün büyük bir felaketin eşiğinden döndü.
KEPÇE DARBESİ İLE PATLADI
Polis ekiplerinin acil güvenlik önlemi sayesinde ucuz atlatılan olay şöyle gelişti: Çerkezköy Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri, Öztrak Caddesi Köşem mevkiinde bulunan ana şebeke borusunda meydana gelen su kaçağını tamir etmek için dün kazı çalışması yaptı. Saat 13.30 sıralarında belediyeye ait kepçe ile yapılan kazı çalışması sırasında, kepçe darbesi alan doğalgaz borusu büyük bir gürültü ile patladı.
FACİANIN AYAK SESLERİ
Doğalgaz borusunun yarılmasıyla yüzlerce metreküp doğalgaz, büyük gürültü ile havaya fışkırdı. Olaydan çok kısa bir süre sonra olay yerine ulaşan Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, cadde üzerindeki trafik akışını kesip, patlamanın yaşandığı alanı güvenlik çemberine aldı. Gaz kokusu kısa sürede bütün ilçe merkezini etkisi altına alırken, Gazdaş ekipleri de, kesintiyi sağlamak üzere olay yerine geldi.
BAŞKAN ERTEM OLAY YERİNE GELDİ
Doğalgaz ekiplerinin olay yerine gelmesiyle birlikte ana hat vanası kapatılarak, gaz kaçağı önlenmiş oldu. Gaz kaçağının meydana geldiği Öztrak Caddesi Köşem mevkiine gelen Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, Başkan Yardımcılar Gökhan İnce ile Habip Bilgin, Su ve Kanalizasyon Müdürü Faruk Şen, konu hakkında, görevlilerden bilgi aldılar.
banner287
KISA SÜRELİ DOĞALGAZ KESİNTİSİ
GAZDAŞ ekipleri tarafından yapılan müdahalenin ardından gaz kaçağı kontrol altına alınırken, doğalgaz ekipleri tarafından boru üzerinde gerekli çalışmalar yapıldı. Boru tamir edilene kadar belli mevkilere doğalgaz verilemeyeceği öğrenildi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 10:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 6 yıl Önce

ne kadar ehil ellerde olduğumuzun ispatı! dozerci yüzünden koca ilçe bayramda susuz kaldı, şimdide doğalgazsız kalıyor... tebrikler ne diyelim durmayın yola devam edin!

vatandaş
vatandaş - 6 yıl Önce

önce yollar yapıldı.şimdi tekrar kazılıyor.önce yap sonra boz.işte akp belediyecilik anlayışı.

aaa
aaa - 6 yıl Önce

çok güzel ya. su borusu patlatılır, sonra doğalgaz borusu patlatılır. nasıl insanlar çalışıyor bu belediyede. olan yine çerkezköylülere oluyor.

emekçi
emekçi - 6 yıl Önce

doğalgaz borusu patladı sular akmıyor,bu nasıl belediye,bu nasıl hizmet.kuldan utanmıyorsunuz hiç olmazsa allahtan korkun

Eğitim Şart
Eğitim Şart - 6 yıl Önce

çerkezköy'ün şanssızlığı, yerel yönetim çaresiz, bakalım bu kış nasıl geçecek????bırakında işin uzmanları çalışsın şu yerel yönetimlerde, yazıklar olsunnnnn,,,,,

hakkı ırmak
hakkı ırmak - 6 yıl Önce

isi bilen değil torpili olan ise alındığı sürece çerkezköy bu manzaraları görmeye devam edecek..

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306