Bir telefonla 14 bin TL dolandırlar

Kendilerine ‘savcı’ süsü veren bir dolandırıcının ‘Adına kredi kartı çıkarılmış ve terör örgütüne para aktarılmış.Bu karta para yatır, dolandırıcıları bulalım’ şeklindeki sözlerine kanan A.Ç., şahısların verdiği hesap numarasına tam 14 bin 721 TL para yatırdı.

Bir telefonla 14 bin TL dolandırlar
banner301
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Telefonla dolandırma şebekesinin Çerkezköy’de bıraktığı mağdur sayısı giderek artıyor. Şebekenin Çerkezköy’deki son mağduru olan A.Ç. de, tam 14 bin 721 lirasını dolandırıcılara kaptırdı.
ACİLEN PARA YATIR
Olay şöyle gelişti: A.Ç. isimli Çerkezköylüyü telefonla arayan bir kişi önce kendisini ‘komiser’ olarak tanıtıp, telefonu yanındaki savcıya vereceğini söyledi. Telefonu devralan sözde savcı, zaman zaman telefona verilen telsiz konuşmaları eşliğinde ''Sizin adınıza alınan kredi kartı ile terör örgütü mensuplarına yüklü miktarda para aktarılmış. Çok yüklü bir borcunuz gözüküyor. Biz bu kişileri takip ediyoruz. Sana vereceğim hesap numarasına 15 bin lira yatırın. Biz dolandırıcılar parayı çekerken suç üstü yakalayıp, parayı size geri vereceğiz'' dedi.
SAKIN TELEFONU KAPATMA
banner287
Bu sözlerle panikleyen A.Ç., soluğu bankada aldı. Telefonun diğer ucundaki sözde savcının ‘sakın telefonu kapatma irtibatımız kopmasın, yaptığın her işlemi bize bildir’ şeklindeki talimatıyla kendisine verilen hesap numarasına 14 bin 721 TL para yatıran A.Ç., telefonunu kapatıp, sözde savcıdan gelecek ‘onları yakaladık’ müjdesini beklemeye başladı. Ancak beklediği telef    on bir türlü gelmeyen A.Ç., kendisini arayan numarayı bukez kendisi aramak istedi. Ancak aranan telefonun ‘ulaşılamıyor’ olması üzerine şüphelenen A.Ç., durumu çevresindeki tanıdıklara anlattı.
POLİS DOLANDIRICIYI TESBİT ETTİ
Tanıdıklarının ‘dolandırıldın’ uyarısı üzerine soluğu bukez Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde alan A.Ç., kendisini dolandırdığını belirttiği kişi veya kişilerden davacı oldu. Polis ekiplerinin yaptığı araştırmada, yatırılan parayı banka şubesinden F.A., isimli şahsın çektiğini belirledi. F.A.’nın yakalanması için çalışmalar devam ediyor.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2014, 10:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493