Bir yılda 15 bin dosya karara bağlandı

Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, İlçe Tüketici Sorunları Hakem Heyeti Başkanlığı Personeline eğitim verilmesi ile alakalı olarak Tekirdağ İli, İl Tüketici Hakem Heyeti Raportörleri ile bir toplantı yaptı.

Bir yılda 15 bin dosya karara bağlandı
banner301
Çerkezköy Bakış - İlçe Tüketici Sorunları Hakem Heyeti Başkanlığı Personeline eğitim verilmesi ile alakalı olarak Tekirdağ İli, İl Tüketici Hakem Heyeti Raportörleri ile toplantı yapan Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, “Kaymakamlığımız bünyesinde faaliyet gösteren İlçe Tüketici Hakem Heyetinin çalışmalarını yakından takip ediyorum. İlçemiz Tüketici Hakem Heyeti, 2 Memur ve 3 üye ile çalışmalarını sürdürmektedir. Sadece 2015 yılında karara bağlanan dosya sayısı 15 bin’dir” dedi.

KARARLARI BAĞLAYICI

Kaymakamlık makamında gerçekleştirilen toplantıya İl Tüketici Hakem Heyetinden Raportör Mehmet Furtuna, Raportör Suzan Çelik yakın, Mali İşlerden Sorumlu Memur Eray Han, İlçe Yazı İşleri Müdür Vekili İsmail Gökdemir katıldı. Tüketici Hakem Heyetlerinin, Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun kapsamında, tüketici işlemleri ile tüketiciye yönelik uygulamalardan doğabilecek uyuşmazlıklara çözüm bulmak amacıyla kurulan karar mercileri olduğunu ifade eden Kaymakam Kubilay, Tüketici Hakem Heyetlerinin kararlarının konuya taraf olanları bağlayıcı olduğunu ve her firmanın bu kararları uygulamakla yükümlü olduğunu kaydetti.

banner287
“YAKINDAN TAKİP EDİYORUM”

Bu anlamda bu birimde çalışan personelin eğitiminin son derece önemli olduğunu vurgulayan Kubilay, “Kaymakamlığımız bünyesinde faaliyet gösteren İlçe Tüketici Hakem Heyetinin çalışmalarını yakından takip ediyorum. İlçemiz Tüketici Hakem Heyeti, 2 Memur ve 3 üye ile çalışmalarını sürdürmektedir. Sadece 2015 yılında karara bağlanan dosya sayısı 15 bin’dir” dedi.

“VATANDAŞLARDAN ÜCRET TALEP EDİLMİYOR”

Kubilay, Tüketicinin Korunması Kanunu kapsamında, başvuruların, İlçe Kaymakamlığı’nda bulunan Tüketici Hakem Heyetlerine yapılabileceğini ifade ederek “2 bin 320 TL ye kadar olan uyuşmazlıklarda İlçe Hakem Heyetlerine, 2 bin 320 TL ile 3 bin 480 TL arasındaki uyuşmazlıklarda İl Tüketici Hakem Heyetlerine ve 3 bin 480 TL üzerindeki uyuşmazlıklarda ise Tüketici Mahkemelerine başvurulması gerekiyor” derken, Tüketici Hakem Heyetlerinde, vatandaşlardan bir ücret talep edilmediğini kaydetti.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306