"Birinci sınıf üretim üssüyüz"

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi (ÇOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler, ÇOSB’de yatırım ve büyüme için gerekli tüm koşullar hazır olduğunu söyleyerek “Bu anlamda Avrupa standartlarında birinci sınıf bir üretim üssüyüz. Yönetim olarak bize düşenin ÇOSB markasını daha da ileri taşımak olduğunun bilincindeyiz.”dedi.

"Birinci sınıf üretim üssüyüz"
banner301
DÖNÜŞÜME İHTİYAÇ VAR

Türkiye’nin önde gelen OSB’lerinden olan ÇOSB büyümeye devam ediyor.  Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler, Türkiye’deki OSB’lerin bugün itibariyle ağırlıklı orta düzey teknolojik üretimin gerçekleştirildiği alanlar durumunda olduğunu belirterek,sanayide yüksek düzey teknolojik ürünlerin imalatına yönelik dönüşüme ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

“AR-GE VE ENDÜSTRİ 4.0 KONULARINI ÖNEMSİYORUZ”

Sanayide yüksek düzey teknolojik ürünlerin imalatına yönelik dönüşümün sağlanması halinde gelirin artacağını ifade eden Sözdinler “Türkiye, orta gelir tuzağından çıkarak daha yüksek bir seviyeye erişecek. Böylece, endüstriyel üretim ve ihracat açısından yıllık 500 milyar dolarlık ihracat hedefini yakalamak için fırsat çıkacak. Ayrıca, Türkiye’nin uzun vadeli hedeflerine erişmesinin önemi iyi kavranmalı, uzmanlar tarafından her sektörde yapılması gereken alt planlama ve uygulamaların neler olduğunun bilinmesi gerekiyor. Bu noktada Ar-Ge, Endüstri 4.0 ve yenilik konularını önemsiyoruz.” dedi.

“AR-GE MERKEZLERİNİN 8’İ ÇERKEZKÖY’DE”

banner287
Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Yönetimi olarak Ar-Ge ve tasarım merkezlerinin işleyişi ile Endüstri 4.0 konularında belli periyotlarda toplantılar yaptıklarını sözlerine ekleyen Sözdinler “Trakya’da bulunan Ar-Ge merkezinden sekizi, Çerkezköy’de yer alıyor. Bu durum, Endüstri 4.0’a geçiş açısından ÇOSB’nin elverişli bir lokasyon olduğunu gösteriyor. Dolayısıyla kısa vadede bölgedeki Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onaylı Ar-Ge merkezleri sayısının artması mümkün görünüyor. Öte yandan karma yapıdaki Çerkezköy OSB, tekstil
ağırlıklı bir bölge olarak biliniyor. Bununla birlikte son yıllarda ilaç sektörü açısından da bir kümelenme söz konusu.” ifadelerine yer verdi.

“TÜRKİYE EKONOMİSİNİ BÜYÜTÜYORUZ”

Sözdinler, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bölgeyi; yatırımları, hacmi, cirosu, istihdam imkanlarıyla Türkiye ekonomisini büyüten güçlerden biri olarak görüyoruz. Diğer yandan ÇOSB, 40 yıllık birikimiyle Türkiye’nin en üretken işletmelerinin bulunduğu bölgelerden biri konumunda. Bölgeyi; yatırımları, hacmi, cirosu, istihdam imkanlarıyla Türkiye ekonomisini büyüten güçlerden biri olarak görüyoruz.

“ÇOSB’DE TÜM KOŞULLAR HAZIR”

ÇOSB’de yatırım ve büyüme için gerekli tüm koşullar hazır. Bu anlamda Avrupa standartlarında birinci sınıf bir üretim üssüyüz. Yönetim olarak bize düşenin ÇOSB markasını daha da ileri taşımak olduğunun bilincindeyiz. Eksiksiz bir altyapıya sahip bölgemizi yurt içinden birçok OSB heyeti incelemeye geldiği gibi yurtdışından da heyetler sürekli ziyaret ediyor. Bu heyetlerle birikim ve tecrübelerimizi paylaşıyoruz.”

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459