Birlik toplantıları Ertem başkanlığında yapıldı

Çerkezköy Çevre Belediyeler Atık Su Arıtma Yapma ve İşletme Birliği ile Tekirdağ 4. Grup Çevre Belediyeler Katı Atık Bertaraf Tesisleri Yapma ve İşletme Birliği toplantıları tek gündem maddesiyle yapıldı. Her iki birlik toplantısının 2013 mali yılı gelir ve gider bütçesinin 3 milyon 300 bin TL olarak kabul edildi.

Birlik toplantıları Ertem başkanlığında yapıldı
banner301
• ESMA KURTULUŞ
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Çerkezköy Çevre Belediyeler Atık Su Arıtma Yapma ve İşletme Birliği ile Tekirdağ 4. Grup Çevre Belediyeler Katı Atık Bertaraf Tesisleri Yapma ve İşletme Birliği toplantıları dün Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem başkanlığında meclis toplantı salonunda yapıldı.
ERTEM BAŞKANLIĞINDA GERÇEKLEŞTİ
İlk olarak Çerkezköy Çevre Belediyeler Atık Su Arıtma Yapma ve İşletme Birliği toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Kızılpınar Belediye Başkanı Faruk Korkmaz, Karaağaç Belediye Başkanı Dr. Özkan Yücel, Veliköy Belediye Başkanı Hanifi Belindir, Kapaklı Belediye Başkan Yardımcısı Adem Sekmen ie ilgili belediyelerin meclis üyeleri katıldı.
TEK GÜNDEM MADDESİ İLE TOPLANILDI
Çerkezköy ve 4 beldesini kapsayan Atık Su Arıtma Yapma ve İşletme Birliği toplantısında tek gündem maddesi olarak ‘2013 mali yılı gelir ve gider bütçelerinin tanziminin müzakeresi’ görüşülerek karara bağlandı. İlgili gündem maddesi hakkında yapılan bilgilendirmede 2013 mali yılı gelir ve gider bütçesinin 3 milyon 300 bin TL olarak ön görüldüğü ifade edildi. İlgili gündem maddesi oy birliği ile kabul edildi.
“İNŞALLAH 2013’DE FAALİYETE GİRECEK’’
Yapılan oylamanın ardından söz alan Başkan Ertem, büyükşehir belediye konusunun ekim ayında netlik kazanacağını belirtilerek, “Çerkezköy beldelerinin birleşme ihtimali ve bazılarının ilçe olma ihtimali var. Ancak, her şeye rağmen bu tesisi Devlet Su İşleri yapacak, bu konu artık bizden çıktı. Bunun projesi ekim sonu itibariyle bitecekti ancak süreç biraz uzadı. Projenin Kasım’da bitmesi bekleniyor. Bitmesiyle de ihale hazırlıkları başlayacaktır. İnşallah 2013 yılı sonuna kadar bu arıtma tesisi faaliyete girecektir. İlimizin büyükşehir olmasının akabinde ise, tesisin işletme yetkisi büyükşehirde olacak’’diye konuştu.


banner287

“KÖTÜ İZLENİMDEN KURTULMAK GEREK’’
Kanalizasyon çalışmalarına da değinen Ertem, bölge içerisinde kanalizasyon atık suyunda çok hassas olunması gerektiğine dikkat çekerek, “Bölge içerisinde bizi bu konuda en çok eleştirenler Ergene Havası içerisinde yaşayanlardır. En fazla kirletici biz değiliz. Bundan dolayı bu kötü izlenimden kurtulmak adına da bu projenin hayata geçmesi önemli.’’ İfadelerini kullandı.
KATI ATIK BERTARAF TESİSİ TOPLANTISI DA YAPILDI
Çerkezköy Çevre Belediyeler Atık Su Arıtma Yapma ve İşletme Birliği toplantısının ardından Tekirdağ 4. Çevre Belediyeler Katı Atık Bertaraf Tesisleri Yapma ve İşletme Birliği Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda Çerkezköy ve 4 beldesinin yanı sıra Saray ve beldeleri olan Yoncalı ile Beyazköy’den de katılımcılar hazır bulundu. Toplantıda tek gündem maddesi olarak ‘2013 mali yılı gelir ve gider bütçelerinin tanziminin müzakeresi’ görüşülerek karara bağlandı. İlgili gündem maddesi hakkında yapılan bilgilendirmede 2013 mali yılı gelir ve gider bütçesinin 3 milyon 300 bin TL olarak ön görüldüğü ifade edildi. İlgili gündem maddesi oy birliği ile kabul edildi.  
SON GELİŞMELER HAKKINDA BİLGİLENDİRMEDE BULUNDU
Yapılan oylamanın ardından toplantıda söz alan Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Gökhan İnce, son gelişmeler hakkında bilgilendirmede bulunarak şunları söyledi: “tesisin yeri Kapaklı ile Büyükyoncalı arasında kalan 42.5 hektarlık alan olacak. Tekirdağ Çevre ve Orman Müdürlüğü’nün kontrolünde Mahalli Çevre Kurulu, 14 Eylül’de bizim başvurumuzu kabul etti. Bununla birlikte 42.5 hektarlık alan birliğimize uygun görüldü. Bundan sonra resmi yazışmalarımızı tamamlayacağız’’
ÇOK EMEK VERİLDİ
Başkan Ertem ise, bu aşamaya gelinene kadar büyük çabalar gösterildiğini belirterek, Tekirdağ’ın büyük şehir olmasının ardından buranın da yetkisi büyükşehir yönetimine geçecek. Bizim amacımız bu süre içerisinde elimizden gelenin en iyisini yapmak.’’ Dedi. Ali Ertem’in konuşmasını tamamlamasının Tekirdağ 4. Çevre Belediyeler Katı Atık Bertaraf Tesisleri Yapma ve İşletme Birliği Toplantısı tamamlandı.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 15:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493